AA’nın “Mehmetçik: Zaferin Askerleri” çalışması gusto topladı

Rum Ajansının (AA) Türk Silahlı Kuvvetlerinin elverişsiz içi ve cızık ötesinde fariza eden birliklerine yönelik Milli Defans Bakanlığı ile gelişim birliğinde yaptığı “Mehmetçik: Zaferin Askerleri” projesi beğeniyle karşılandı.

Yaklaşık 6 kamer süren çalışmada 100’ün üzerinde muhabir, fotoğraf muhabiri ve çekimci görev aldı.

Yurt içi ve dar dışında görev özne askeri birliklerin görüntülendiği mesai kapsamında su şeş kamerası ve dron üzere yeni çocuk ekipmanlarla 600 saatlik görsel kaydedildi.

Projede fariza alan ışık muhabirleri ise 60 değişik mekanda 45 bin dördül foto çekti.

Uzun ve etraflı kurgu çalışmaları sonucu hazırlanan görüntüler, iletişim araçları kuruluşlarınca beğenildi.

Tüm görüntülerden derlenen kısaca 5 dakikalık lansman filmi hazırlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bile sergiyi görüşme etti

Fotoğraflardan hazırlanan “Mehmetçik: Zaferin Askerleri” sergisi Afyonkarahisar Çekicilik Saha Komutanlığı’nda beğeniye sunuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Iri Taarruz’un 100. Yıl Dönümü Programı ve Şişman Küşat Töreni için Afyonkarahisar’de bulunduğu tam sergiyi musahabe ederek, fotoğrafları yegâne bir tane inceledi.

Küçük Asya Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Serdar Karagöz’ün projeyle ilgili bilgelik verdiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ziyareti sırasında Milli Defans Bakanı Hulusi Akar marifetiyle sergideki fotoğrafların saha aldığı “Mehmetçik: Zaferin Askerleri” adlı pusula ikram edildi.

Share: