Kayseri’den gelişmemiş gelişmemiş

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin çamaşır yıkama merkezinde, darülfünun öğrencilerinin çamaşırlarının ücretsiz yıkanmasına yıpranmamış eğitim bilimi-tedris döneminde bile devam edileceği bildirildi.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamaya bakarak, darülfünun öğrencilerinin sosyal yaşamlarına katkı çıkarmak, derslerine daha çok antlaşma ayırmalarına arkalamak, çamaşır yıkama ihtiyaçlarını bloke etmek amacıyla sunulan hizmetten öğrenciler ücretsiz faydalanıyor.

Çok fonksiyonlu 22 yıkama ve kurutma makineleriyle yılda ortalama 1200 kişiye hizmet veriliyor.

Talas Bulvarı’nda KAYMEK Akademi hizmet binasında hareketlilik gösteren merkezde, gençlerin çamaşırları yıkandıktan sonra görevlilerce kurutulup katlanarak teslim ediliyor. Uygulamaya kullanılmamış terbiye döneminde dahi devam edilecek.

Büyükşehir Belediyesine 7 ödül

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliğinin (TKB) düzenlediği Tarihi ve Kültürel Mirası Himaye Proje ve Uygulamalarını Promosyon Yarışması’nda 7 ayrımlı projesi ile hakem heyeti özel ödülüne müstahak görüldü.

Bu yıl 21’incisi düzenlenen ve 34 organ belediyenin 67 proje ile katıldığı yarışmada, Büyükşehir Belediyesi, Kültepe Kaniş Karum Asurlu Tüccarlar Sokağı Projesi, Koramaz Vadisi Benzeri Aşk Hikayesi Müze Projesi, Soğanlı Örenyeri Çevre Aranjman Projesi, Tahtalı Kilise Restorasyon Projesi, Türbelerimiz Projesi, Kardeş Evran Zaviyesi-Esnaf ve Sanatkarlar Müzesi, Gavremoğlu Konağı, Gazioğlu Konağı ve Gömlekçioğlu Konağı Restorasyonları ödüllendirildi.

Talas’ta kırsal mahallelerde saha düzenlemesi

Talas Belediyesi ilçedeki kırsal mahalle meydanlarını hem elan elverişli hem de daha bedii bir konuma aktarmak amacıyla faaliyet başlattı.

Bu kapsamda Başakpınar, Koçcağız, Kuruköprü, Nişan ve Reşadiye mahallelerin meydanları yeniden düzenlenecek.

Meydana nazır binalarda cephe yenilemesinin yanında aydınlatmalardan yerleşme gruplarına, otobüs duraklarından tabelalara büyüklüğünde bilcümle unsurlar baştan aşağı yenilenecek. Antrparantez meydana icra vekili bostan duvarları düzenlenerek biricik tip görünüme kavuşturulacak.

Büyükkılıç, Sultanhanı’nda muhtarlarla buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Bünyan ilçesinde 46 mahalle muhtarıyla, 790 yıllık tarihi Sultanhanı Kervansarayı’nda bire bir araya geldi.

Toplantıya, Bünyan Şehremini Özkan Altun, Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Bayar Özsoy ve ofis başkanları, KASKİ, KCETAŞ, Türk Telekom ve Kayserigaz yetkilileri ile ilçedeki mahallelerde görev özne muhtarlar katıldı.

Burada mütekellim Büyükkılıç, tarihi bir mekanda muhtarlarla istişare toplantısı yapmaktan mutluluk duyduğunu anlatım etti.

Kaynak sorunu olmadığını, melfuf bütçelerle yatırımlara bitmeme ettiklerini nâkil Büyükkılıç, bağlantı ve muadele ortamında çalıştıklarını kaydetti.

Bünyan Belediye Reisi Özkan Altun ise Sultanhanı Kervansarayı’nın Başbuğ Büyükkılıç’ın talimatlarıyla 20 günde yeme içme alanı adına turizme kazandırıldığını anımsatarak, teşekkür etti.

Share: