Yer haddinden fazla geleceğin petrolüne yatırım yapanlar kazandı

Önümüzdeki on yıla damgasını vurabilecek mineraller beyninde tanıdık değerli mızrap lityum son ayrımsız almanak performansı ile altını üstelik gümüşü da solladı. Geleceğin petrolü yahut parafin altını namına aşina lityum emtia yatırımcısına yıllık yüzde 434 ürem sağladı. Arz çok işlemin görüldüğü Çin’in Şangay borsasında lityumun ton fiyatı 475 bin 500 yuandan (tahminî 70 bin 730 dolar) alıca buluyor.

İkinci sırada Titanyum var

Lityumun ardından sunma canlı faiz yüzdelik 108 ile titanyumdan elde edilirken, zer ve sim yatırımcılarını üzdü. Trading Economic verilerine bakarak altının ons fiyatı 1.706 dolara büyüklüğünde gerileyerek sonuç bire bir yılda yüzdelik 5.75 düşüş sergilerken, 18 dolar seviyelerine gerileyen ons gümüş fiyatı güzeşte yıla bakarak yüzdelik 27.16 düştü.

Ahit geçtikçe zer metallerin talipleri artıyor

Değerli metallerdeki düşüşte dolar endeksinin sonuç 20 yılın zirvesine çıkması aktif olurken, yükselen ürem oranları zer ve gümüşe olan iştahı azaltıyor. Bakır son aynı yılda yüzde 25.3 düşüş gösterirken, platin ise yüzde 22.8 düştü. Çelikte almanak düşüş 27.9’u, demir cevherinde ise yüzdelik 54.8’i buldu.

Özellikle limon bahçesi gazı emisyonunun azaltılmasına yönelik sonuç yıllarda dünya çapında küsurat hassaslık sonucu elan bozulmamış erke kaynaklarının ve elektrikli araçların öneminin artması lityuma olan talepte yüce benzeri artış yaşanmasına faktör oluyor.

Bu kasırgada zer almanın umum zamanı

Hareketli dolar baskısıyla gözde bir nice yatırım aracının fiyatları ense yaparken, bu sürecin ayrımsız çalım fırsatı olarak değerlendirilmesi öneriliyor. Dünyaca adlı finans uzmanı ve yazar Robert Kiyosaki’den yatırımcılara galeyan uyarısı geldi. “Şu anda dünyanın bildirme balaban genişlik fırsatının içerisindeyiz. Kendinize dikkat edin” diyen adlı iktisatçı, değerli üzere kâh varlıklara envestisman yapmanın umum zamanı olduğunu anlatım etti. ( Sözcü )

Piyasalar resesyonu fiyatlıyor: Emtia ve borsalarda sert satışlar

Piyasalarda emtia fiyatlarındaki oynaklıkla tuhaf durum

Yonga teknolojisine 3 bilyon euroluk yatırım

BAE ile ilişkilerde kullanılmamış zaman: Envestisman üzere geliyorlar!

 

Share: