Türkiye’nin hareket felaketindeki dayanışması F.Bahçeli King’i duygulandırdı: Böyle ülke görmedim

Spor Kaba Et Süper Lig’de 23. haftanın tehir maçında Fenerbahçe sahasında Konyaspor’u 4-0’lık skorla yenik etti. Solgun-Lacivertliler’in gollerini 13’te penaltıdan ve 45+6’dahi Valencia, 61’de Joshua King, 78′ Attila Szalai kaydetti.

“SISTEM ÇOKÇA AMA ÇOKÇA ÜZÜLDÜ”

Karşılaşmayla ilişkin fazla istimara beğenmek istemeyen ve depremzedelerden bahseden King, “Türkiye açısından çokça baskı haftalar. Tüm dünya haddinden fazla üzüldü. Hep çok amma haddinden fazla üzüldü. Hayatlarını kaybedenlerin yakınlarının hissettiklerini hissetti. Bu fenomen futboldan çok daha mühim. Umarım Türkiye yaralarını sarar” dedi.

“HAKEZA HAREKET EDEBİLEN BİR TALIH GÖRMEDİM”

Türkiye’deki dayanışmanın bire bir tıpkı olmadığını belirten King, ” “Maatteessüf hayatını kaybedenleri geri getiremiyoruz. Hep için elem ayrımsız kapsam. Daha ilk böyle ayrımsız afetten sonra bu hat alay malay hareket edebilen ayrımsız büyüklük görmedim. Cemi ayak topu paydaşları birlikte oldular. Bence çok anlamlıydı. Burada bu arada girmek haddinden fazla önemliydi. Bunu de yapabildiğimizi düşünüyorum. Elimizden gelenin bildirme iyisi şekilde apotr olmaya çalışıyoruz” dedi.

Share: