Süper Kütle hakemine benzerlik Trabzonlu manavın hayatını kabusa çevirdi! Telefonu alıp karakola koştu

Sürmene’de manavlık yapan Yasin Branş, Süper Lig’üstelik bile düdük araklayan Trabzon bölgesi hakemlerinden Yasin Kol ile tıpkı adı-soyadı taşıması ve fiziki benzerliği nedeniyle kapalı eyyam geçiriyor. Yasin Dal, tecrübeli hakemin yönettiği maçlardan sonradan kalay ve hakaretlere maruz kaldığını belirtti.

“HAKARETLER EDİYORLAR, KALDIRAMIYORUM”

Hakem Yasin Dal’un yönettiği değme karşılaşma sonrası hakaretler aldığını belirten manav Yasin Dal, “Yargıcı Yasin Kol ile engin akrabayız. İsim benzerliğinden muhit bana hakaretler, küfürler, çetin sözler kullanılıyor. 3-4 aydan beri tıpkısı sıkıntılarla karşılaşıyorum. en son dayanamadım, gittim şikayette bulundum. Maraza duydum. Üzülüyorum böyle durumlardan etraf. Hakaretler ediyorlar, kaldıramıyorum. Facebook hesabımı kapattım ama bu defa Instagram’dan yazıyorlar. İsim ve köken isimlerimiz tutuyor. Bana sabah akşam ağza alınmayacak kelimeler söylüyorlar. Taşlama ediyorlar. Bire Bir köydeniz ama o doğmuş büyüme İstanbul’dahi görevini yapıyor. Ego Trabzon Sürmene’dahi oturuyorum. Manavlıkla uğraşıyorum. Yemeden Içmeden insan benzerliğinden çevre hakaret ediyorlar.” diye niteleyerek konuştu.

Manav Yasin Kol

“STRESE SOKUYORLAR BENİ”

Yaşadıkları dolayısıyla maç izleme keyfini birlikte kaybettiğini tamlayan Dal, “Elimden geldiği kadar telefon kullanmamaya çalışıyorum. Sabah Akşam hakaretler duyuyorum. 2 yıllık evliyim. Onlar üstelik üzülüyor. Ben da bunalıyorum bu olaylarla karşılaştıktan sonra. Gravite donör şeyler. Haddizatında ben maç izlemeyi çok severim ama hevesimi kırıyorlar, izleyemiyorum, strese sokuyorlar beni. Hayatta sunma haddinden fazla sevdiğim şey maç, onu bile izlememeye değişmeyen verdim.” dedi.

Yargıcı Yasin Kol

“TARAFTARI MUTLU ETME ŞANSI NAMEVCUT”

Yargıcı Yasin Dal’un karşılaşma yönettiği günlerde strese girdiğini kaydeden manav Dal, “Yasin Kol’un yönettiği maçları izleyemiyorum. Hata birlikte yaptığını zannetmiyorum. Taraftarı kivançli etme şansı yok. Yasin Kol maçı yönetiyor, hakaretleri ego ve ailem yiyoruz. Maçları akıllıca de yönetse kavisli üstelik yönetse lafları ben işitiyorum. Sövme hiçbir maçta, hiçbir yerde olmaması gereken tıpkı molekül. Bu durumdan eşim da ailem de huzursuz oluyor. Türk futbolunun ilerlemesi için küfrün her yerden kalkması geçişsiz.” diyerek konuştu.

Share: