Sinop’ta TYP’den 200 dirilik istihdam edilecek

Sinop’ta cemiyet yararına izlence (TYP) çerçevesinde 200 can istihdam edilecek.

Sinop Iş ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi ve Köylere Bakım Sevk Birliği iş birliği çerçevesinde memleket ve ilçelerde 200 yabanlık sosyete yararına programlar açılacağı duyuruldu. 1 Eylül’de başlayacak programlar için 19-23 Ağustos tarihlerinde alınacak başvurular genel ağ sitesi yada Alo 170 numarası üzerinden yapılacak.

Sinop’ta TYP çerçevesinde çekicilik yapılacak çalım ve güç sayısı şöyle:

Sinop İl Hususi İdaresi 30 güç, Sinop Köylere Bakım Götürme Birliği 12 dirilik, Boyabat Köylere Hizmet Götürme Birliği 28 birey, Ayancık-Durağan- Türkeli ve Gerze Köylere Hizmet Sevk Birliği 25’er can, Erfelek-Dikmen- Saraydüzü Köylere Bakım Sevk Birliği ise 10’ar dirilik.

Katılım şartlarında gereklilikler ise kuruma mukayyet etkisiz kalkışmak, 18 yaşını tamamlamış almak, zor ve sökel aylığı almamak, öğrenci olmamak (kilitsiz küreksiz ortaöğretim, kemiksiz öğretim öğrencileri aut), SGK sorgulamasında başvuru tarihinden esbak son tıpkısı aylık sürede 5510 çevrilmiş Kanun’un 4. Md. 1. fıkrası (a-.c) çerçevesinde sigortalı olmamak, 27.09.2017 tarihi ve sonrasında, 9 kamer ve vücut TYP’de çalışmış olmamak, bahse bahis programlara Adrese Dair Nüfus Taşıt Sistemi’ne (ADNKS) bakarak benzeri adreste eğleşme eden kişilerden yalnızca tıpkısı birey katılabilir. – SİNOP

Share: