SEDDK trafik sigortası için eskimemiş kez haritası çizdi

SEDDK zorunlu gidiş geliş sigortası kapsamında sigorta şirketleri genel müdürleriyle bire bir araya gelerek, evgin eylem planı kapsamında atılacak adımları ele aldı.

Yapılan açıklamada, “SEDDK namına ortalık yapıcı oyuncuları elan yakından izleme edip, ortalık bozucu muamelat ve oyunculara yönelik lazım tedbirleri hızlıca alacağız.” denildi.

Trafiğe kayıtlı mecmu araçlar üzere zorunlu bir poliçe türü olan trafik sigortasında sonuç dönemde yaşanan sorunların çözümü üzere Sigortacılık ve Hususi Emeklilik Düzenleme ve Fal Kurumu (SEDDK) yıpranmamış yönetimi, sigorta şirketleri umumi müdürleriyle aynı araya geldi. 26 sigorta şirketinden yöneticilerinin amade bulunduğu toplantıda, mecburi trafik sigortası arzı konusu kapsamlı şekilde ele alınırken, sektörde yaşanan gelişmelerle ilişkin düşün alışverişinde bulunuldu.

“GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Toplantıya yönelik izah eden Sigortacılık ve Hususi Tekaütlük Düzenleme ve Fal Kurumu Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, “SEDDK namına bildirme öncelikli hedefimiz doğrultusunda, akıbet günlerde trafik branşında yaşanan gelişmeleri yakın izlemeye aldık. Sigorta sektörü bilançosunun kısaca %25’ini ait gidiş geliş sigortasındaki herhangi bir akım, konsolide bilanço kârlılığına ağırlık ediyor. Yaptırılması mecburi olan ve 25 milyon vesile sahibini yakından ilişik bu kadar eke tıpkısı sigorta ürününde düzenleyici ve denetleyici kurum adına, sektör oyuncuları ve bilcümle paydaşlarla bildirişim halindeyiz” dedi.

“SORUNLARA YAPISAL ÇÖZÜMLER GETİRECEĞİZ”

SEDDK’nın yıpranmamış döneminde tamlık branşlarda atılmak üzere hele trafik sigortası branşında elan faal ve proaktif bir şekilde akıllıcasına ve sonsuz iletişimi sürdüreceklerinin altını çizen Eroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Sahadaki tüm paydaşlarla beraber yürüteceğimiz eş akılla, yaşanan mecmu sorunlara, müdrike, gücük ve mutedil vadeli tedbirlerle strüktürel hal getireceğiz. Hedefimiz, gidiş geliş sigortası branşının daha öngörülebilir ve henüz dokuz canlı bire bir fiyatlama ile özellikle sigortalılarımız doğmak amacıyla şirketlerimiz ve dağıtım kanallarımız amacıyla sürdürülebilir olmasıdır. Bu amaçla SEDDK kendisine meydan pozitif oyuncuları elan yakından strateji edip, çevre bozucu muamele ve oyunculara yönelik gerekli tedbirleri hızlıca alacağız.”

Gidiş Geliş sigortasında kriz! SEDDK’dan yaptırım uyarısı

 

SEDDK’den gidiş geliş sigortası çağrısı

 

Share: