‘Sahne Sırası Sende’ bitiş programında 4 finalist yarıştı

‘Hayalet Sırası Sende’ bitiş programında 4 finalist yarıştı

Ödül törenin ardında Vali Akbıyık çocuklarla halay çekti

Ayrıntılar Vali ile halay buyurmak üzere adete birbirleri ile yarıştı

HAKKARİ – Hakkari Belediyesi tarafından “Hakkari’de Hanay Var” sloganı ile Şehir Parkta düzenlediği etkinlikler Hayalet sırası sende bitiş programı ile sona erdi. Bitiş böylece Vali ve Şehremaneti Başbuğ Vekili İdris Akbıyık, çocuklarla alay malay halay çekti. Dallar valinin elinde oynamak amacıyla adeta birbirleri ile yarıştı.

Şehir Parkta düzenlenen belediyenin ayrı ayrı etkinliklerine dolay halkı iri bent gösterdi. Görüntü sırası sende ve pes turnuvası birincilerinin bergüzar töreni için planlı programa vatandaşlar ağırbaşlı sargı gösterdi. Programa Ilbay ve Belediye Başbuğ Vekili İdris Akbıyık, Vali Yardımcısı Uray Başkan Yardımcısı Mustafa Nişancı Kasımoğlu, Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Abdulmecit Yılmaz, türkücü Münevver Kültürlü ve yüzlerce vatandaş çocukları ile gelişigüzel katıldı. Ilbay Akbıyık ve Vali Yardımcısı Kasımoğlu tribünlerde çocuklarla beraber programı izledi. Eline sazı düzlük Vali Yardımcısı Kasımoğlu birbirinden iyice asar seslendirerek yarışmanın startını verdi. Ilbay Akbıyık, belediyenin Site Park’ta düzenlediği etkinliklere halkın yavaş bent gösterdiğini belirterek, etkinliklerin devam edeceğini söyledi.

Görüntü sırası sende final programı 4 finalist yarıştı

Yargıcılar Kurulu üyeliğini okuyucu Aydın Kültürlü, artist cevza Özgür ve Bülen Kuşar kardeşler, Mahmut Yaman ve Minür Beyter’ın yaptığı sahne sırası sende bitiş programında 4 finalistin yarıştı. Bir Numara mevrut Cihat Yaman’a 5 bin TL, ikinci müsabık Ferhat Gezer 3 bin TL, üçüncü müsabık Aleyna Cömert 2 bin TL, dördüncü yarışmacı İran uyruklu Amran Karimi plaket plaket verildi. Yarışmacıların ödülünü Ilbay Akbıyık zat elleri ile sunma ederek başarılar diledi. Programda Pes turnuvasında ise birinci olan Mazlum Doğan Kanat’a ayrı ayrı hediyeler verildi. Görevliler marifetiyle tribünde dolaştırılan mikrofonda vatandaşlar görüşlerini açıklayarak, belediyenin düzenlediği etkinliklerin Hakkari’ye ayrı tıpkısı boyut kattığını belirterek, uray yetkililerini teşekkürname ettiler. Yargıcılar Kurulu üyesi olan Okumuş Okumuş ve beraberindeki sanatçılarda görüntü alarak adeta kent parkı tıpkısı dinleti alanına çevirdiler. Çocukların ciddi bağ gösterdiği artist birbirinden domuzuna şarkılar ile adeta park yeri alanını inletti Ilbay Akbıyık, Vali Yardımcısı Kasımoğlu, Başbuğ Yardımcısı Yılmayan çocuklar ve aileleri ile birlikte halay çektiler. Ilbay Akbıyık’ın elinde tavlamak amacıyla adeta birbirleri ile yarışan kollar vali ile alay malay oynamanın sevincini yaşadılar.

Kent Parktaki etkinlikler ayan hava tiyatrosu ile devam edeceği belirtildi.Share: