Safranbolu Belediyesi Yavru Meclisi’nden Emsal Çizgi

Safranbolu’da mukavemetli çokça farkındalık çalışmasına imza atan Safranbolu Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, bu el dahi ilçede asfalt, yaya kaldırımı ve saflık çalışmalarında işyar belediye personeline dondurma ağırlama etti.

Safranbolu Belediye Reisi Elif Köse vasıtasıyla ilçede hararetli çocukların müstakil ve demokratik tıpkı şekilde fikirlerini söylemeleri, yaşıtları amacıyla projeler üreterek hayata geçirebilmeleri amacı ile kurulan Safranbolu Belediyesi Yavru Meclisi faaliyetlerine bitmeme ediyor.

Sokaklarda kıpırdak patili dostlar için hazırlanan kulübelerin boyanması, abuhava krizine mâni olmak üzere belde atölyesi düzenlemek kadar sağlam çok farkındalık etkinliğine imza atan Yavru Meclisi üyeleri, demin dahi asfalt,  kaldırım ve saffet çalışmalarında görevli şehremaneti personeline dondurma izzetüikram etti.

Bala Meclisi’nin az çok faal çalıştığını ve evire çevire projelere imza attığını kaydeden Belediye Reisi Elif Köse,  “Çocuklarımız havaların ısıdam olmasından kontekst dışarıda çalışan büyüklerinin ayrımsız nebzede olsa serinlemelerine dayanaklık etmek için dondurma ve su ağırlamak istediklerini ilettiler. Bizler üstelik onlara destek verdik” dedi.

“GELECEĞE GÜVENLE BAKIYORUZ”

Çocukların böylesi ihatalı olmasından etraf geleceğe güvenle baktıklarını belirten Komutan Köse, “Izanlı davranışlarından kıran evlatlarımızın değme birini gözlerinden öpüyor,  teşekkür ediyorum. Seçme ahit yanlarında olmaya, projelerine ve etkinliklerine destek vermeye bitmeme edeceğiz” diye konuştu.

Share: