Polis kovalamacasında kazalara neden olan alkollü çoban yakalandı

Konya’bile polisin ‘dur’ ihtarına uymayıp kaçarken polis güçleri aracının kaza yapmasına sebep olan ve önce azimet halindeki araca, arkası sıra park halindeki 2 otomobile çarptıktan sonraları gelgeç yerine kaçan sürücü yakalandı. Adli ve idari sormaca başlatılan sürücünün 1.43 promil alkollü olduğu tayin edildi.

Görüngü, mazi saat 23.30 sıralarında hat Meram ilçesi Beyşehir Caddesi üstünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, devriye atan Kasıt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, işkil üzerine 42 ANM 436 plakalı minibüse ‘dur’ ihtarında bulundu. Polis Güçleri ekipleri yoluyla yapılan birlik uyarılara rağmen durmayan minibüs sürücüsü kaçmaya başladı. Tahminî 30 zaman süren kovalamacada minibüs sürücüsü, Selçuklu ilçesi Mehmet Akif Mahallesi Gürkan Caddesi’nde durum halinde olan Erhan K. idaresindeki 42 ABT 167 plakalı hafif ticari araca, peşi sıra otopark halinde olan 2 otomobile çarparak durabildi. Bu tam kaçan minibüsü izlem fail polis grup uzlaştırıcı birlikte Gürkan Caddesi üstünde reviş halinde olan K.B. idaresindeki 42 MÖSYÖ 42 plakalı araba ile çarpıştı. ‘Dur’ ihtarına yersiz ve kazaya karışan güdücü minibüsü bırakarak fenomen yerinden kaçtı.

1’i polis güçleri memuru 2 kişi yaralandı

Kovalamaca sırasında kazaya karışan takım aracının sürücüsü polis memuru S.A. ve özge otomobilin sürücüsü K.B. yaralandı. Yaralılar görüngü hesabına irsal edilen ambulansla hastaneye kaldırılarak otama altına makbuz. Kazada hafif yaralanan polis güçleri memuru S.A. ve diğer güdücü K.B.’nin esenlik durumunun bol olduğu öğrenildi. Görüngü sonrası polis ekipleri kaçan sürücüyü ihata etmek için say başlattı. Çalışmalar sonucunda ekipler E.K.’yi (22) yakalayarak gözaltına aldı. 1,43 promil alkollü olduğu belirlenen insan üzerine adli ve yönetsel anket başlatıldı. – KONYA

Share: