Otomotivde nisanda 2.7 milyar dolarlık dış satım

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Umumi Başkanı Bendevi Palandöken, mecburi trafik sigortasının seçme ay yüzde 2,25 zamlanacak olmasının trafikte sigortasız açkı sayısının artmasına illet olacağını belirtti. Palandöken, trafikteki 25 milyon aracın 5 milyonunun mecburi gidiş geliş sigortası bulunmadığını bildirdi.

Akaryakıt fiyatlarındaki, açar taharri ücretlerindeki, MTV ve bakım ölçüm ücretlerindeki artışların halihazırda birçok vatandaşı etkilediğine dikkati calip Palandöken, sigorta şirketlerine da zorunlu gidiş geliş sigortasında seçme kamer yüzdelik 2,25 bindirim yapma yetkisi verildiğini açıkladı.

Trafikte sigortasız dil sayısı artacak

Palandöken, “Mecburi trafik sigortasının seçkin ay yüzde 2,25 zamlanacak olması trafikte sigortasız araç sayısının artmasına illet peki. Esnaf üstelik vatandaş birlikte mecburi olan bu gidiş geliş sigortası ücretlerinde tenzilat beklerken remiks yapılmasından muzdarip” dedi.

‘Trafikteki tehlikeyi artırmaktan başka ayrımsız işe haylaz’

Bu ay itibariyle genişlik düşük trafik sigortasının 1263 liralık olacağını ifade eden Palandöken, şunları söyledi:

Bu durum sigortasız çevirgeç sayısıyla birlikte trafikteki tehlikeyi artırmaktan apayrı tıpkı işe hızlı. Zira bu araçların ek adına filhakika akaryakıt, MTV, hizmet, tetebbu, çeşitli takdir ücretleri kadar birçok elan masrafı var. Bu giderler dahi zorlarken, çevirgeç sahipleri zorunlu olan ayrımsız sigortayı birlikte yaptırmaya çekinir kuzuluk gelecektir.

Gidiş Geliş sigortasına gelişigüzel kamer zam yapılacak

 

Ivedili nitelik, trafik kazası… SGK’dan ecir açıklaması

 

İstanbul, trafik kazalarında ilk tam

 

Bayramda uygulanacak gidiş geliş tedbirleri açıklandı

 

Ankara’birlikte saraka öncesi helikopterle trafik denetimi

 

Share: