Onlar karye okullarındaki minikler için atkı ve ezik ördüler

Onlar köy okullarındaki minikler amacıyla argaç ve çizik ördüler

Isıtan Yabancılar projesi, miniklerin yüreğini ısıttı

AYDIN – Isıtan Yabancılar projesi çerçevesinde Yenipazar Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan gençler, erişmek isabet etmek ördükleri bere ve atkıları, köy okullarındaki öğrencilere armağan ederek itici şita günlerinde yürekleri ısıttı.

Okumuş’ın Yenipazar ilçesindeki kız mektepli yurdunda kalan gönüllü gençler, “Isıtan Yabancılar” projesi ile ördükleri argaç ve bereler ile miniklerin yüreğini ısıtıyor. Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı himayesinde ve Okumuş Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde Yenipazar Kız Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen “Isıtan Ağyar” hasbilik projesi ile yurtta kalan gönüllü öğrenciler tarafından örülen argaç ve bereler ise bölgedeki köy okullarında tahsil gören ihtiyaç sahibi anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine armağan ediliyor. Havaların soğumasıyla alay malay karye okulundaki torunlar üzere harekete geçen gençlerin eş davranışı ise takdir topluyor.

Bu zamana kadar 30 öğrencinin yüreklerini ısıtan projede ördükleri atkı ve berelerini ihsan paketi yerine hazırlayan gençler, Dereköy Mahallesi’nde mevcut anasınıfı öğrencileriyle tıpkısı araya geldi. Örülen argaç ve bereler ise miniklere teslim edildi. Minikler kendilerine dürü edilen atkı ve bereler karşısında duydukları mutluluğu, gülücükler saçarak anlatım ederken, gönüllü çoluk çocuk da yüz pentür etkinlikleriyle minik kardeşleriyle unutulmaz ayrımsız aktarılma geçirdi.

“Bilcümle bu arada bu hasbilik önünde ilerliyoruz”

El emeği ayn nuru örgülerini proje çerçevesinde minik öğrencilere ulaştırdıklarını tabir eden gönüllü öğrencilerden Emine Akgül; “Projemiz, zaten her yıl Bakanlığımız koordinesinde gerçekleşen adı Isıtan Ağyar olan bire bir proje. Bu seneki yeni arkadaşlarımızla beraber yaklaşık 10 yabanlık bire bir grubumuzla, derslerden boş kalan vakitlerimizde karye okulundaki minik kardeşlerimizin yüreklerini ısıtmak amacıyla atkı, çizik yapı kararı aldık. Argaç ve bereleri karye okulundaki minik kardeşlerimize götüreceğiz. Onların gönüllerini ısıtacağız, onlarla istek bağı kuracağız. Güzeşte sene de tıpkısı şekilde kısaca 15 yabanlık bire bir grubumuzla bu projeyi gerçekleştirmiştik. Bütün beraber bu gönüllülük uğrunda ilerliyoruz. Bakanlığımız de bize temas türlü desteği sağlıyor. Onun üzere de ayrıca Bakanımıza teşekkür ederiz” dedi.

“30 öğrencimizin eksikliklerini giderdik”

Gerçekleştirilen proje çerçevesinde bu zamana büyüklüğünde toplamda 30 öğrenciye ulaştıklarını ifade fail Yenipazar Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Sibel Dayanık; “Aziz milletimizin, devletimize ve Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığımıza birey ettiği, yurdumuzda barınan gençlerimizin yersiz zamanlarını görmek üzere milli, manevi değerlerine, gelişimlerine katkıda mevcut olmak üzere tarihini, inancını, kültürünü bilici şuuru efdal ahlak sahibi ve değerlerine sadık bire bir cahillik yemlemek üzere eğitimsel, içtimai, kültürel ve sportif işler düzenlemekteyiz. Bakanımızın birlikte nazik katkı ve destekleriyle toplumsal bastırık projeleri ve rağbet bağı etkinlikleri gerçekleştirmekteyiz. Bu etkinlikler çerçevesinde düz kayran ‘Isıtan Başkaları’ projesi için öğrencilerimizin yurdumuzda açmış olduğumuz umum sanatları kursunda yapmış oldukları atkı ve bereleri Yenipazar ilçemizdeki Dereköy Anaokulu’ndaki minik kardeşlerimize dürü edeceğiz. Onların yüreklerine dokunacağız. Yüzlerinde ve gönüllerinde gülücük oluşturup, yüreklerini ısıtacağız. Biz bunun amacıyla kestirmece 3 aydır, ahali sanatları kursumuzda hazırlığımızı yapıyoruz. Bu proje üzere 15 fahri öğrencimiz hazırlık yaptı. Bu zamana kadar peyderpey kestirmece 30 öğrencimizin eksikliklerini giderdik. Bugün de 10 öğrencimizin henüz yüreklerine dokunacağız” dedi.

Share: