‘Omuz Omuza’ kampanyasında 845.7 milyon liralık yardım toplandı

– ‘Müşterek’ kampanyasında 845,7 milyon lira müzaheret toplandı

İSTANBUL – Ayak Topu camiası yoluyla Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerden engel gören vatandaşlar üzere kuma yayınla düzenlenen “Yanında” destek kampanyasında önceki dolaşma 845,7 milyon lira arkalama toplandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Takım Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Medya Grubu teşrikimesai ile Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerden engel gören vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için birleştirme edilen “Alay Malay” isimli yardım ve dayanışma kampanyası başladı. Bir Nice spor kanalından etken yayınlanan kampanyaya, Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Uca Çalıştırıcı, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Fer Çebi, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ilkin girmek için tüm Süper Yığın pakt başkanları katıldı. Türk futbolunun önde mevrut isimlerinin beraberinde dünyaca ünlü futbol adamları ve oyuncular bile kampanyaya bindi verdi.

Kampanyanın evvel gününde toplam 845,7 milyon teklik nakdi arkalama toplandı. İlk etapta 15 Haziran tarihine büyüklüğünde bitmeme edecek organizasyonun sonrasının üstelik planlandığı aktarıldı.

Share: