Kastamonu’da 2 kişinin yaralandığı taşkın düzenlilik kamerasına yansıdı

Kastamonu’bile güzeşte çalışkan olan bora ve yoğun sonrası 2 kişinin yaralandığı bire bir kafedeki feyezan, asayiş kamerasına yansıdı.

Kastamonu’dahi geçkin yaşanan sağanak ve komple zımnında birçok familya ve aksiyon yerini su bastı.

Kuzeykent Mahallesi’ndeki tıpkı kafenin bodrum katındaki akarsu baskınında 2 azrail yaralandı.

Olayın arkası sıra Kastamonu Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan yaralılar, tedavileri sonrası taburcu edildi.

Kastamonu Belediyesi ekipleri ise kafedeki suyun tahliyesi üzere faaliyet yürütüyor.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde suyun çabucak kafedeki mutfak, depo ve lavaboların bulunduğu alana dolduğu görülüyor. Müşterilerin feyezan sonrasında yaşadığı telaş ve kurtulma çabası üstelik görüntülerde meydan alıyor.

Kafe sahibi Bilal Emirsüleymanoğlu, AA muhabirine, çetin yağış sonrası kafenin duvarının yıkıldığını söyledi.

Duvarın yıkılması ve kafenin sular altında kalması nedeniyle 2 müşterinin yaralandığını anlatan Emirsüleymanoğlu, “Depolarımız, mutfağımız kâffesi dominant altında kaldı. Kıygın olduk. Şu anda Şehremaneti ekipleri suları boşaltıyor. Sonrasında hasarımız ortaya çıkma. Elan az yağmurlarda bile sıkıntılar yaşadık. Ama ilk defa bu kadar tehlikeli tıpkı madde yaşadık.” diye niteleyerek konuştu.

Kafe çalışanlarının su sızıntısı yaşandığı önce andan itibaren müşterileri uyardığını rapor eden Emirsüleymanoğlu, “Müşteriler tuvaletteyken anide sular altında kalmışlar. İçeriden yüzerek çıkmışlar.” dedi.

Yaralanan müşterilerden Emre Ersoy ise kafeye geldiklerini ve henüz sonraları alt kattaki lavaboya indiklerini söyledi.

Temas şeyin bir anda meydana geldiğini tamlayan Ersoy, “Büyük tıpkı sesle zar üzerimize yıkıldı. Tığ de arkadaşımla suların altında kaldık. Yüzerek kendimizi üst attık. Bizi kafe çalışanları ve sahipleri hastaneye götürdüler.” diye niteleyerek konuştu.

Orhan Aslanov üstelik bir anda kendilerini suyun içinde bulduklarını kaydederek, “Yüzerek çıktık. Kolum, omzum, sırtım ve ayaklarımdan yaralandım. Kafe çalışanları hastaneye götürdü. Herhangi Bir düz çabucak hurdahaş oldu.” ifadelerini kullandı.Share: