Kargaşa 3. bap haberleri: Kargaşa’da cesedi kâin bebeğin annesi adliyeye sevk edildi

Kargaşa’da cesedi kâin bebeğin annesi adliyeye gönderme edildi

ORDU – Kalaba’birlikte evvel akşam ezanı saatlerinde mevcut süt kuzusu cesedi olayında asıl adliyeye sevk edildi.

Olay, Altınordu ilçesi Karşıyaka Mahallesi 933 Sokak’ta dün akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, aynı ihbarı değerlendiren polis güçleri ekipleri, 11 Eylül tarihinde dünyaya mevrut kız bebeğinin annesini gözaltına aldı. Bebeğin evde olmaması konusunda kadını sorguya kayran polis ekipleri, kadının sorgusunda bebeğini gömdüğü bilgisine ulaştı. Kadının itirafı üzerine evlerinin karşısında mevcut tarlada taharri eden polis ekipleri, çöp torbasına eş aynı şeye konularak gömülen bebeği çıkarttı. Bebeğin cesedi, ölü açımı için Cıvıl Cıvıl Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Esas adliyeye sevk edildi

Olayla ilişkin asıl Bilge Çapa ile arkalama ettiği gerekçesi ile annenin kız kardeşi Beyza Çapa geri gözaltına alındı. Emniyette ifadelerine başvurulan şüphelilerden Beyza Çapa emniyetten azade bırakılırken, ana Bilge Çapa ise işlemlerinin ardından adliyeye atıf edildi. Asıl Bilge Çapa, burada matbuat mensuplarının “Neden yaptınız?” sorunu ise yanıtsız bıraktı.

Süt Kuzusu taharri için sağlık kuruluşundan çağırılmış

Öte yandan cesedi kâin bebeğin 11 Eylül tarihinde dünyaya geldiği bilgisine ulaşıldı. Bebeğini taharri için keyif kuruluşundan çağrıldığı ancak götürülmediği için polis güçleri ekiplerine vukuf verildiği, bu nedenle güvenlik güçlerinin say başlattığı öğrenildi.

Emzirirken boğulduğunu iddia etti

Öte yandan annenin çağa amacıyla zayi ihbarında bulunduğu da gelecek sürülürken, ana Hakim Çapa’nın emniyetteki önce ifadesinde bebeği emzirirken boğulduğunu ve hayatını kaybedince da evlerinin karşısında tarlaya gömdüğünü iddia ettiği öğrenildi.

Esas Bilgili Çapa’nın adliyedeki işlemleri sürüyor.

Share: