Karaman’da bin metrekare kadar Kızılay Market depremzedelerin hizmetine açıldı

Kahramanmaraş merkezli “asrın felaketi” adına nitelenen depremler sonrası Karaman’birlikte Kızılay aracılığıyla depremzedelerin giyim ve hıfzıssıhha ihtiyaçlarının karşılanması üzere bin metre dördül kadar Kızılay Market açıldı.

Türk Kızılay Derneği Karaman Idarehane Başkanı Hiçlik Küçükyarma, AA muhabirine deprem sonrası Karaman’a mevrut depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını söyledi.

“15 bin depremzedenin çul ihtiyacını karşılayacağız”

Bağışları kabul yazar depremzedelere ulaştırdıklarını anlatım fail Küçükyarma, “Onlarca fahri çalışanımız var. Öncelikle çul ve sair yardımların kabulü yapılıyor. Bu yardımlar klasman edildikten sonraları raflara, reyonlara yerleştiriliyor.” dedi.

Bu mağazadan tahminî 15 bin depremzedenin çul ihtiyaçlarını karşılayacaklarını tamlayan Küçükyarma, şunları kaydetti:

“İlimizdeki KYK yurtlarına depremzedelerin kabulü devam ediyor. Ayrıca yurtlara birlikte gereç gönderiyoruz. Yurtlarda, evlerde küsurat depremzedeler buraya gelerek reyonları gezip, gönüllerine bakarak ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Arkadaşlarımız onlara sanki istekli bire bir salon çalışanı kabil havari oluyorlar. Giyinme kabinlerimiz bile var. Yardımseverlerden eskimemiş olduğu kadar giymedikleri temiz ütülenmiş giyeceklerini buraya getirmelerini istiyoruz. Sizin dolabınızda kullanmadığınız ayrımsız kaban, bire bir pabuç başka birinin mutluluğuna araç kabil.”

“Her odaya, seçkin aileye tıpkı hıfzıssıhha paketi kampanyası başlattık”

Küçükyarma, “Gelişigüzel odaya, her aileye aynı hijyen paketi kampanyası başlattık. Hıfzıssıhha paketinin zarfında tıpkısı nüsha arılık seti, ayrımsız nüsha şampuan, el sabunu, diş fırçaları, diş macunu, çamaşır deterjanı bulunuyor. Biz bu paketleri toplayıp KYK yurtlarına konfirmasyon ediyoruz. Herkesi çalışmalarımıza destek olmaya çağırıyoruz.” diyerek konuştu.

Share: