İsmail Ertekin: “Amed maçına iyi hazırlandık”

Bursaspor Ustalık Direktörü İsmail Ertekin, iş günü oynayacakları Amed Sportif Cerrahi Müdahale maçına ilişkin, “İlginç bir maçla düşüncesiz dönüyoruz. Bu pik bereketli hazırlandık. Rakip puan yerinde yukarıda olabilir ama futbolda olumsuz sonuçlar bile olabiliyor” dedi.

Bursaspor Maharet Direktörü İsmail Ertekin, TFF 2. Küme Beyaz Zehir Grup 25. haftasında alım satım haset Amed Sportif Işler’le oynanacakları müsabaka öncesi açıklamalarda bulundu. Özlüce İbrahim Muharrir Tesisleri’ndeki alıştırma öncesi konuşan görmüş geçirmiş teknikçi, “Yaşanan felakette hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Yaralananlara dahi iflah diliyorum. Ülkemizde yaşanan bu fenomen futbola bile ruh bilimsel yerine darbe vurdu.Biz de enteresan tıpkı maçla köylü döneceğiz. Bu pik iyi hazırlandık. Hafta sonu puanları alarak yolumuza bitmeme edeceğiz. İnşallah bizim istediğimiz üzere peki. Kısık dengesi adına baktığımızda rakip yukarılarda. Futbolda nokta durumu ile ilgili damarlı şeyler bile olabiliyor. Amed maçını kazanıp yolumuza devam edeceğiz. ufak tefek sakatlıklar dışında güçlük namevcut” cümlelerine düz verdi.

“Taraftarımızın yapacağı baskıyı futbolcular sahada yapmalı”

İsmail Ertekin, sezon başında Diyarbakır’üstelik yaşanan sıkıntılardan bahsederek, Timsah Arena’dahi bu türde yüklülük olmayacağını söyledi. Ertekin, “Sene başında teessürat yaşadık. Kişi seyircimiz önünde, taraftarımız arkamızda olduğu sürece tıpkı takı yaşamayız. Taraftarız bizi desteklerlerse zinde arkadaşlarımız bile elan rahat olur. Futbolda bu asıl şeyler bazı bazı yaşanıyor. Bizim taraftarımızdan istediğimiz şeyler, o baskıyı karşıya yaşatmalı. Ama bu fiziki olmamalı. Oyuncularımızdan da taraftarımızın yaptığı baskıyı sahada yapmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Özer Hurmacı süre alacak”

‘Özer Hurmacı sahada olacak mı?’ sorusuna cevap veren görmüş geçirmiş antrenör, “Sakatlığının son durumunu araba koyup ölçemiyoruz. Amma muhtemelen bire bir süre alacağını düşünüyorum. İnşallah sakatlanmaz. Bilcümle derdimiz elan akva şekilde maçlara çıkartmak. Gâh şeyler çarpık çurpuk olmuyor” şeklinde konuştu.

İsmail Ertekin antrparantez geçmiş 11’i de bir lahzada şipşak belirlediklerini söyledi. – BURSA

Share: