Icra Vekili Yardımcısı Özkan Müşkül kaya mezarlarını gezdi

Bakan Yardımcısı Özkan Müşkül kayaç mezarlarını gezdi

UŞAK – Hars ve Turizm Vekil Yardımcısı Özgül Özkan Müşkül, Çeltek’ın Ulubey ilçesine gelerek tarihi Blaundus Antik Kent’te incelemelerde bulundu.

Ekin ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, üç tarafı berenarı derin ve yalman vadiler ile kuşatılmış tıpkı yarımada bire bir ayrımsız çatı üstünde müesses olan Blaundus Antika Kent’e gelerek buralarda incelemelerde bulundu. Antika Kent’te kazı yapan yetkililerden yapılar üzerine bilgiler alırken yapılacak olan yıpranmamış icraat hakkında de müşavere yaptı. Sonrasında “Kaya Mezarları” namına da aşina mezarları gezerek, içerisindeki duvarlar ve tavanlar asık dalları, üzüm salkımları, çelenk ve çiçek kadar zar resimleriyle süslenen yerlerde inceleme yaptı.

Daha sonrasında İnay Köyü’nde mevcut İnay Hanı’nda da incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Zor, sonrasında beraberindeki heyetle alay malay Ulubey Kanyonları’na gelerek içki terasta kanyonları inceledi. Icra Vekili Yardımcısı Özgül Özkan Güç’a Çeltek Şehremini Mehmet Kıvılcım, Ulubey Belediye Reisi Veli Koçlu zevcelik etti.

Ulubey ilçesindeki programı sonuç bulan Icra Vekili Yardımcısı Özkan Çetince, beraberindeki heyetle birlikte Uşak Merkez’de kâin Uşak Müzesi’ne gitti. Burada müzedeki yapıları inceleyici Zor, sonrasında müzedeki çocuk oyun sahası ve Hüsnü Kazım Öner’in kadrajından uşak sergisinin açılışını yaptı.Share: