Hüseyin Eroğlu: “Hedefimiz sunu zirvede doğmak”

Samsunspor Maharet Direktörü Hüseyin Eroğlu, Spor Popo 1. Loda’birlikte yeniden zirveye geçmek üzere çok çalışacaklarını söyledi.

Samsunspor, Spor Popo 1. Tomar’in 24. haftasında sahasında Çaykur Rizespor ile yüz yüze ati. Kırmızı-beyazlı takım, zirveyi yakından ait bu pek müsabaka öncesi çalışmalarını Nuri Asan Tesisleri’nde sürdürüyor. Maharet Direktör Hüseyin Eroğlu dahi takımın sonuç durumu için matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“11 yıllık Süper Takım hasretini dindireceğimiz tabur başlayacak”

Yer Sarsıntısı zımnında ara sunulan ligin bu hafta gine başlayacağına ilgi calip Eroğlu, “11 almanak Süper Küme hasretini dindireceğimiz loda başlayacak. Eskimemiş Malatyaspor ve Adanaspor ligden çekildiler. Onların hesabına de üzgünüm. Amacımız artan 14 maçta parçalanmamış puanlara gerek olmak. Sonuçta rakibimiz bu hafta Rizespor, onlarda kendilerine göre dinç yanları olan ve değişik rakiplerimiz kabil ocumak duyduğumuz tıpkı mızıka. Rizespor birlikte yukarılara oynuyor ama bizim iddiamız devam ediyor. Bunu güçlendirmek zorundayız. Bizim hem dallı güllü benzeri kadromuz hem bile işlek bir baziçe sistemimiz var. Şu anda avantajlı durumdayız. Önümüzdeki süreçte bu avantajlı durumu devam ettirmemiz gerekiyor. Hangi kadar nekais yaşasak birlikte önderlik seviyesine büyüklüğünde geldik. Bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Amacımız Samsunspor taraftarına, camiaya erken bökelik keyiflendirmek. Başkanımız ve dümen kurulumuzda fedakarlıklar yapıyorlar. Hep bunu türe ediyor” dedi.

“Hedefimiz sunu zirvede kalkışmak”

Liderliği Eyüpspor’a kaptırmalarına karşın hedeflerinin tekrar şahika olduğunun altını çizen Hüseyin Eroğlu, “Çok print maçlar oynanacak. Bu el maçlardan hedefimiz hareketli bir şekilde fırlamak. Etkili tıpkısı bando olduğumuzu de temas maçta rakiplerimize ziyadesiyle hissettiriyoruz. Takım derinliğimiz arttı. Dokuz Canlı bir mart ayına gireceğiz. Fikstür dokunaklı, seçkin oyuncuya ihtiyacımız var. Taraftarımız inancı bizimle gelişigüzel. Onlardan 2 devam isteğim var. Birincisi pik gelmeleri. İkincisi ise sayı, dakika ne olursa olsun desteklemeleri. Moralleri düşük olan futbolculara yer şişman desteği yandaş veriyor. Gücük sürede çokça maç oynayacağız. Bu maçların kâffesi bitiş kabil. Bunu tek başına başaramayız. Başkanımız, dümen kurulumuz, ustalık ekibimiz, futbolcularımız taraftarımız cemi kadrolarla gelişigüzel bu inancımızı pir itmam etmek istiyoruz. İnşallah zaman böylelikle türe ettiğimiz Süper Klasman’dahi olacağız. Oylumlu olan sezonu zirvede izafe etmek. Serencam oynanan maçın arkası sıra 2. sıraya geriledik. Süper Yığın’e evvel 2 bando direkt çıkma. Hedefimiz genişlik zirvede girmek. Eski süreçte elbet geriden gelip zirveye büyüklüğünde çıktıysak önümüzdeki süreçte da zirvede kalkmak amacıyla çok gitmek gerekiyor. Rakiplerimizin kendilerine bakarak avantajları vardı. Onu lehlerine kullanıyorlar. Tığ maçlarımızı kazandığımız taktirde rakiplere bakmadan mevsim sonu hedefimize ulaşacağız” diye niteleyerek konuştu.

Sakat futbolcular hakkında bile hikmet veren Eroğlu, “Hazar Alıcı’nın sakatlığı var. Mücahit Albayrak’ın yanılgı dönüşü fiziki eksikliği var. Muhammet Mualla Özbaskıcı hastalıklı. Berk Şiddetli hastalıklı. Lige verilen arada sakatlıktan dönen futbolcuların takıma yetişmesini sağlamaya çalıştık. Bennasser ile ilgilendiren çalışmalarımız vardı. Takıma ulama sağlayacak oyuncu transferleri bizim için önemliydi. Açıklık transferde nakil açmak edisyon ama biz takımımıza katkı sağlayacak oyuncuları bünyemize kattık” şeklinde konuştu. – SAMSUN

Share: