Halter şampiyonasına BARÜ’lü sporcular 9 madalyayla damga vurdu

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi milli sporcular Sınırlı Dirim Çoluk Çocuk ve U23 Türkiye Halter Şampiyonasında 5 kızıl, 1 sim ve 3 bronz madalya aldı.

Eğitim-tedrisat, araştırı-ihya ve sosyal baskı alanlarındaki faaliyetlerinin beraberinde sportif başarılarıyla bile dikkatleri konusunda çeken Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesinden bakir sükse haberleri gelmeye devam ediyor. Tokat’ta gerçekleştirilen Bağlı Dirim Gençler ve U23 Türkiye Halter Şampiyonasına katılan BARÜ’lü genç sporcular 5 zer, 1 gümüş ve 3 tunç madalya kazanarak müsabakalara nitelik vurdu.

Türkiye Halter Federasyonu eliyle planlı şampiyonada Taner Edvar çoluk çocuk 109 kiloda, Emre Öztürk gençler 96 kiloda, Valör Karapınar U23 96 kiloda, Kaan Kahriman çoluk çocuk 67 kiloda ve Melih Duygusal Günay U23 61 kiloda birincilik kürsüsüne çıkarak Türkiye şampiyonu oldu.

Şampiyonada Gülşen Taşçı U23 64 kiloda ikinci olurken; Batuhan Öncü U23 73 kiloda, Yusuf Göçmenoğlu U23 67 kiloda ve Emre Altıntaş gençler 67 kiloda bronz madalya almayı başardı.

Türkiye’nin 28 ilinden 350 sporcunun katıldığı şampiyonada elde ettikleri başarılardan ufuk zihayat sporcuları tebrik kartı fail BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Ince, “Yarınların aktif Türkiye’sinden ve bunu nesir edecek gençlerimizden umutluyuz. İlk günkü heyecanla gururla sürdürdüğümüz parçalanmamış faaliyetlerimizde gücümüzü bu inancımızdan ve salt potansiyelimize olan güvenimizden alıyoruz” dedi.

Rektör Etraflı, BARÜ’nün tüm bileşenleriyle geleceğe revalüasyon hedefinde olduğunu de vurgulayarak “Spor, esenlik, uygulayım bilimi ve altyapı ilkin olmak amacıyla umum imkanlarımızla gelişimimize derece katacak gençlerimizi sunu bereketli şekilde hazırlamak amacıyla mücahede gösteriyoruz. Bu yönde elde edilen başarılarla geleceğe umutla bakıyor, elan iyiye idrak noktasında gayretlerimizi artırıyoruz. Sporu yarınlarımızı kıvrak kılma uğrunda bire bir çaba yerine görüyor ve bu yönde ‘Birlikte Başarıyoruz’ anlayışıyla hedeflerimize ulaşmamıza ulama sunan Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Bilal Demirhan ile gelişigüzel akademik ve yönetsel herif kaynağımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. – BARTIN

Share: