Esas ve kızın hayatını kaybettiği yangında gözaltına alınan torun tutuklandı

Temel ve kızın hayatını kaybettiği yangında gözaltına alınan torun tutuklandı

Elinde bidonla eve geldiği kanıt edilen can çıkarıldığı mahkeme vasıtasıyla tutuklandı

ANTALYA – Antalya’da benzeri dairede çıkan yangında 63 yaşındaki Hayal Çetinkaya ile abla olduğu öğrenilen kızı 46 yaşındaki Çımbar Kaplan hayatını kaybetmişti. Hararet olayında, elinde bidonla eve geldiği sav edilen gönül çıkarıldığı murafaa marifetiyle tutuklandı.

Görüngü, Cuma günü 18.00 sıralarında Muratpaşa ilçesine vabeste Düzenlilik Mahallesi 259 Çıkmaz üzerindeki 7 bükülmüş apartmanın 6’ncı katındaki dairede yaşandı. Edinilen bilgiye bakarak, Hayal Çetinkaya’nın yanına, o sırada işten dönen ve gelişigüzel yaşadığı torunu O.A. iddiaya göre elinde 5 litrelik bidonla geldi. Anneanne ve torun arasında ağız dalaşı çıkarken, bu sırada peş katta oturan O.A.’nın teyzesi Filiz Kaplan KADES’e basarak polisten arkalama istedi, arkası sıra annesinin ile yeğeni O.A.’nın yanına geldi. Bu sefer O.A. ile Sürgün Kaplan beyninde de tartışma daha çok. Ağız Dalaşı sırasında evde isimsiz nedenle cuşuhuruş imdi. Alevler çabucak evi sararken, o sırada yangını söndürmek amacıyla O.A.’nın annesi Yeliz Çetinkaya evden çıkarak hararet tüpü aramaya başladı.

Coşkunluk sonrası 2 kişinin camit bedeni bulundu

Alevlerin ense kata sıçradığı yangında, durumun 112 Acil Davet Merkezine bildirilmesinin peşi sıra görüngü namına haddinden fazla sayıda itfaiye aracı, polis güçleri ve esenlik ekipleri irsal edildi. İtfaiye ekiplerinin çalışması sonucu cuşiş söndürülürken, Imge Çetinkaya ile hemşire olduğu öğrenilen kızı Sürgün Kaplan’ın cesetleri bulundu.

Tutuklandı

Olayla ilişkin başlatılan soruşturmanın arkası sıra kıya kısım ekipleri, dumandan etkilenip hastanede tedavi altına alınan O.A.’yı tedavisi sonrası cinayet şüphesiyle gözaltına aldı. O.A.’nın annesini hariç çıkarıp, tartıştığı teyzesi ile anneannesinin konusunda kapıları kilitleyip ateş çıkardığı müstakbel sürüldü. O.A.’nın yapılan araştırmada bile mala uymazlık verme ve hakaret suçlarından kaydı olduğu öğrenildi. Zat çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: