Develer güreşti, sahipleri cidal etti

Develer güreşti, sahipleri cidal etti

– Antalya’nın Kumluca ilçesinde düzenlenen anadan görme deve güreşlerinde deve sahipleri kavgaya tutuştu

ANTALYA – Antalya’nın Kumluca ilçesinde anadan görme deve güreşleri düzenlendi. Güreşler esnasında taban ihlali yapıldığı gerekçesi ile deve sahibi ortada yavuklu ağız dalaşı kavgaya dönüştü. Şahısları polisler ayırdı.

Kumluca ilçesinde planlı gelenkesel deve güreşleri Saygı Duruşu ve istiklal marşı ve duaların ile başladı. Kumluca Karatepe Satında düzenlenen güreşlere Iye Marmara ve Akdeniz Bölgesinden tahminî 120 güreş devesi katıldı.

Deve sahiplerine halı ödül edildi

Güreşlere katılan bütün deve sahiplerine Kumluca Belediyesi marifetiyle halı bağış edildi. Antrparantez güreşlerde Ilçe, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kumluca Belediyesi ve Deveciler Derneği Kupası güreşleri yapıldı. Kaymakamlık Kupası güreşlerinde, Kumluca’dan Eşi yok ve Buharkent’ten Kaime aka ünlü develeri güreşti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kupası Güreşlerinde, Kumluca’dan Arslan Satış, Buharkent’ten Miraybey adlı develer güreşti. Kumluca Belediyesi Kupasına ise Kumluca’dan Salih Satma, Kuşadasından Dervişoğlu ünlü develer güreşti. Deveciler Derneği Kupasına üstelik Kumluca’dan Katmerli Boran ve İncirliova’dan Lirika 2 adlı deveciler güreş tuttu. Yürek güreşlerine katılan bilcümle deve sahiplerine tören düzeni üyeleri vasıtasıyla kupa ve halı verildİ.

Güreş sahipleri çekişme etti

Güreşler esnasında ayaklık ihlali yapıldı gerekçesi ile iki güreş devesi sahibi arasında namzet tartışma yaşandı. Elan sonra ise çarpışma yaşandı. Çarpışma eden ve dövüşen deve sahiplerini hazırlık amaçlı güreş alanında mevcut polisler ayırdı.

Güreşlere, DÜRÜST Fırka Antalya Milletvekili Atay Akil, CHP Antalya Saylav Vazıh Özer, Kumluca Şehremini Mustafa Köleoğlu, Elmalı Belediye Reisi Halil Öztürk, İYİ Fırka Antalya İl Başkanı ve çokça sayıda güreşsever katıldı.

Share: