Depremzedelerin ihtiyaçları evlerinde gideriliyor

Depremzedelerin ihtiyaçları evlerinde gideriliyor

KIRŞEHİR Kırşehir’bile, Kahramanmaraş merkezli 6 Gücük Ay tarihinde meydana gelen ve 11 ili etkileyen hareket sonrası yaraların sarılması için çalışmalar sürüyor.

Kırşehir’e ayrımlı illerden gelen depremzedelerin anne ihtiyaçları Kızılay koordinesinde evlerde sağlanıyor. Kızılay Kırşehir Yazıhane Başkanı Osman Eroğlu, deprem sonrası oluşturulan ve yardımların toplandığı depoyu kapattıklarını ve depremzedelerin ihtiyaçlarının Kızılay görevlilerince evlerinde ve kaldıkları yurtlarda giderildiğini söyledi. Eroğlu: “Depremden serian sonra Cacabey Meydanı ve açmış olduğumuz depoda depremzede ailelerimizin ihtiyaçlarını durdurmak amacıyla çaba gösterdik. Otuz bölüm bilahare nazik depoyu kapattık ve Cacabey Meydanında oluşturduğumuz birlik ofisi tarafından hem yardımları alıyor hem üstelik depremzede ailelerin asıl ihtiyaçlarını evlerinde ve kaldıkları yurtlarda gideriyoruz” dedi.

Depremzede ailelerin içtimai incelemelerinin toplumsal dayanışma ve teavün vakfı işbirliğinde yapıldığını kaydeden Eroğlu, “Depremzede ailelerin ihtiyaçları durumunda koordineli şekilde tespit edilerek bindi sunuluyor. Ramazan Ayının gelmesi dolayısıyla alelhusus depremzede ailelerin asıl gıdaya ihtiyacı var. Arkalama yarmak talip iyicil insanlardan birlikte bizlerin temennisi ana besin ihtiyaçları yönünde gayrı yardımları dahi göz uğrunda bulunduruyoruz” diyerek konuştu.

Share: