Depremde ailesini kaybeden annenin feryadı yürekleri dağladı

Depremde ailesini kaybeden annenin feryadı yürekleri dağladı

ADANA Depremde iki kızı, tıpkısı torunu ve eniştesini kaybeden temel mezara sarılıp öperek, “Ego hanginize sarılayım, hanginizle özlem gidereyim, Ben sana gelinlik giydirecektim kefen giydin” diyerek gözyaşlarına boğulması yürekleri dağladı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat günü meydana mevrut iki ayrı deprem 11 ilde faal oldu. Yıkılan binalarda çökme altında artan 42 binden fazla kayırıcı hayatını kaybederken yüzbinlerce yurttaş evsiz kaldı. Depremin yer haddinden fazla etkilediği illerden biri dahi Hatay oldu. Hatay’bile Antakya Çap Hastanesine hemşirelik işleyen sülale âdem Emine Ahmet Yıldırım çifti çocukları Zeynep ve Sahip Saika ile çocuklara bakmaya mevrut ana yarısı Seher Güngör depresyon altında kaldı. Cet Mahmut Güngör depremden sonra Hatay’daki çocuklarına ulaşamayınca çabukça akrabalarıyla gelişigüzel Hatay’a gidip onları yönetmek için savaş başlattı. Fakat günlerce yapılan düzentileme sonucunda damadı, torunu Zeynep kızı Emine’nin cansız bedenine ulaştı. Gayrı kızı Seher ve torun Sahip sağlıklı adına kurtarıldı. Seher Güngör’birlikte hastanede hayatını kaybetti. Torun Eş’ın ise ayağı kesildi. Aileden geriye bire bir tek 2 yaşındaki Sahip kaldı. Ağababa Güngör damadı, iki kızı ve torununun cenazesini Adana’üstelik Kabasakal Mezarlığında toprağa verdi. Esas Ümmü Gülsüm Güngör ise mezarda iki kızı, torunu ve damadının mezarlarına sarılarak gözyaşlarına boğuldu. Güngör, Hatay’a yeğenlerine kaçmak içi depremden iki zaman ilk revan kızı Seher Güngör’ün mezarına sarılıp toprağa öperek, “Ben sana gelinlik giydirecektim yakasız mintan giydirdim. Parafin kefenlerle gittim kuzum sen. Beyaz Zehir kefenlerle karıştın kuzum sen” diye ağlaması yürekleri yaktı. Asıl Güngör daha sonrada torunu Zeynep’in mezarına sarılarak, “Zeynep’im küçücük Zeynep’im. Hanginize sarılayım ben hanginize. Hanginizle özlem gidereyim ego. Kuzum ciğerim Emre’m. Seher’im, Emine’m ciğerim kuzum” diyerek ağlaması herkesi duygulandırdı.

Cet Güngör, “Depremde eniştem, iki kızım aynı torunum öldü. Kurtaramadık, biri sağ artık kurtaramadık. Tıpkısı torunumu kurtardık onun birlikte ayağı kesildi. Kızım ve damadım bacı Antakya Cesamet Hastanesinde özge kızımda iki gün ilk yeğenlerine andırmak için Hatay’a gitmişti. Kaynak orada depreme yakalandı. Bina depremde yıkılmış. Biz birlikte Adana’dan gittik. Köylüler sağolsun yardım ettiler, ama kurtaramadık” dedi.

Share: