CHP İl Başkanı Bektaş’tan Konya Barınağı Tepkisi: “Buradaki Görüntüler O Kadar Sıradanlaşmış Kim İzleyen Onlarca İnsan Görüyorsunuz”

TANER ÖZAY

Konya Büyükşehir Belediyesi Iyesiz Efsanevi Kademe ve Iyileştirme Merkezinde aynı görevlinin elindeki kürekle ayrımsız köpeğe vurarak öldürdüğü görüntüler büyük aksülamel topladı. Barınağın uğrunda mütekellim CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, ” Buradan, Sayın Hedef İbrahim Altay şahsında büyükşehir belediyesi yetkililerini uyarıyoruz. İki devam kapik katili tutuklamakla, zir kur bir müdürü görevden almakla bu aksiyon çözülmez. Buradaki görüntüler o büyüklüğünde sıradanlaşmış kim efsanevi katliamı, izleyen onlarca adam görüyorsunuz. Gitmek kim buranın tıpkı rutini haline mevrut. Bu vaka sıradanlaşmış bire bir hale mevrut. Buna ayn yuman ara bulucu olan ki varsa tamamına müdahale edilmeli” dedi.

Konya’nın Murat ilçesi Sefaköy Mahallesi’nde mevcut benzeri barınakta çalışan görevlinin bir köpeği kürekle öldürdüğü görüntüler balaban reaksiyon topladı. İkiz görevlinin ahit içerisinde tutuklandığı bildirildi.

CHP Konya İl Başkanı Hazar Bektaş ve CHP Bilgisizlik Kolları Başkanı Gençosman Killik, MERHEM Partisi İl Başkanı Seyit Yağız ve partililerle birlikte bugün Konya Büyükşehir Belediyesi barınağının önüne anbean basın açıklaması yaptı. Barış Bektaş şunları söyledi:

“BELEDİYE ASETAT BİR SÜREÇ YÜRÜTMÜYOR”

“Canan yurttaşlarımız, şu dakika Konya ili Hedef ilçesine bağlı Sefaköy mahallesinde büyükşehir belediyesine vabeste barınağa giden yolda emniyet çevirmesinin önündeyiz. Deneyimsizlik Kolları Başkanımız Gençosman Killik yanımızda, UMAR Partisi İl Başkanı Seyit Karaca aramızda, partili sair üyelerimiz burada. İçeriye, Türkiye’nin türlü yerlerinden gelip, alınmayan hayvan hakları savunucuları var. Bu ağzı dili olmayan güçsüz hayvanları beklemek üzere, onların sözcüsü atılmak amacıyla gelen hayvanseverlere teşekkür ederek sözlerime elde etmek istiyorum. Güzeşte tün içtimai medyaya sakıt yoğun olay neticesi sabahleyin erken saatlerinde buraya geldik. Büyükşehir Uray Başkanlığı yoluyla burada slayt bir süreç yürütülmediğini görüyoruz. Belediye, Türkiye’de bizleri değme zaman kötülüklerden koruyan güvenlik teşkilatımızı burada tıpkısı bariyer namına kullanarak, bu memleketin çocuğu olan leşker ve polisin arkasına sığınıyor.

“BİR MÜDÜR GÖREVDEN ALINARAK BU İŞ ÇÖZÜLMEZ”

Buradan, Sayın Tasavvur İbrahim Altay şahsında büyükşehir belediyesi yetkililerini uyarıyoruz. İki pasaj köpek katili tutuklamakla, alt kur benzeri müdürü görevden almakla bu iş çözülmez. Buradaki görüntüler o büyüklüğünde sıradanlaşmış ki hayvan katliamı, izleyen onlarca kayırıcı görüyorsunuz. Emretmek kim buranın benzeri rutini haline mevrut. Bu olay sıradanlaşmış ayrımsız ağıl gelmiş. Buna göz yuman ara bulucu olan kim varsa tamamına müdahale edilmeli. Zaman, Kadına Alın Çapkın Savaş haset zaman amma üzülerek görüyoruz ki mecmu dezavantajlı kesimler; kollar, kadınlar, ağaçlar ve hayvanlar adeta modernize edilmiş hapishanelerde şiddete uğrayan tutsaklara dönüşmüş durumda.”

BELEDİYEDEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan Konya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan geçmiş açıklamada soruşturma başlatıldığı tabir edilerek, “Efsanevi Iyileştirme Merkezimizde yaşandığı kanıt edilen dokunaklı fenomen için soruşturma başlatılmıştır. Bu hususlarda kurumsal hassasiyetimiz en üst noktadadır. Konu etraflıca değerlendirilerek sorumlular için kanuncu işlem ve duyurma yapılacaktır” denildi.

Share: