CHP Genel Komutan Yardımcısı Eş, Muş’ta konuştu Açıklaması

Cumhuriyet Altını Umum Partisi (CHP) Umumi Komutan Yardımcısı Muharrem Eş, “Divan 1 Ekim’da açılıyor. 2 Ekim’da CHP’nin ev sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda değme madde haddinden fazla ayrımlı olacak.” dedi.

Parti Sedir Üyesi Rüya Akdoğan ve Eş Kolları Umumi Başbuğ Yardımcısı Ayten Gülsever ile Muş’a gelen Erkek, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Muş, Bingöl, Elazığ ve Tunceli’da emek yürüteceklerini belirtti.

Parti, Budun İttifakı ve 6’lı masa olarak çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini anlatan Koca, şöyle konuştu:

“Demokratik ülfet devleti üzere güçlendirilmiş parlamenter sistemi gerçekleştirme edeceğiz. Türkiye bu sistemle bitmeme edemez. İlk seçimde Kavim İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Türkiye’nin 13. cumhurbaşkanı olacaktır. Öncelikle vatandaşın dokunaklı sorunlarını çözeceğiz. İlk haftada Divan’ten çıkaracağımız yasa ‘siyasi ahlak yasası’ olacak. İlk imzalayacağımız kararname ‘strateji ve planlama teşkilatı’ üzerine olacak. Tarımda, sanayide ve eğitimde planlama olacak. Projelerimiz ve kadrolarımız hazır. Anayasal ve kanuncu çalışmalarımız tamamlandı.”

“Sedir 1 Ekim’üstelik açılıyor. 2 Ekim’de CHP’nin eş sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda temas öz çokça ayrımlı olacak.” diyen Eş, iktidarları döneminde önceki yapacakları işlerden birinin dahi “Orta Doğu Hazar ve İşbirliği Teşkilatı”nı dayamak olduğunu kaydetti.

Teşkilatın müessis devletlerinin Türkiye, Suriye, İran ve Irak olacağını aktaran Eş, şöyle devam etti:

“Bilahare başka devletler üstelik katılacak. Orta Doğu’da sorunlar çözülecekse buradaki devletler ve milletler çözecek. Bu çalışmaların kâffesi yapılıyor. Seçim kararı alındığı dolaşma Türkiye rahat tıpkısı koku matlup. Türkiye’nin kaynakları ve nitelikli dinç nüfusu var. On Paralık kimesne budunsal kimliği, inancı, mezhebi, düşüncesi ve hayat tarzı cihetiyle ötekileştirilemez. Buna katiyen izin edilmeyecek. 85 milyon hazar ve huzur içinde hep alay malay yaşayacağız.”Share: