Çeltek Yetişek ve Araştırma Hastanesinde düzentileme dışı hizmetle termin kapasitesi artırıldı

Uşak Yetişek ve Araştırı Hastanesinde mücahede dışında sunulan poliklinik hizmetiyle sayrılarevi termin kapasitesinde yüzde 20’lik artış sağlandı.

Uşak Yetişek ve Araştırma Hastanesinde 2022 yılının 7 ayında, 907 bin 580 hastaya poliklinik hizmeti verildi. Tıpkı dönemde hastanede 26 bin 608 işler gerçekleştirildi.

Salgın döneminin öncesindeki poliklinik sayılarının konusunda çıkıldığı hastanede, poliklinik randevularındaki yoğunluktan hava 25 Temmuz’dan bu yana emek dışı poliklinik hizmetine geçildi.

Mevcut randevu kapasitesinde yüzdelik 20’lik tıpkısı artma kaydedildi.

Hastaneye çocuğunun tedavisi için gelen İbrahim Yılmaz, AA muhabirine, düzentileme dışında birlikte polikliniklerde taharri yapılmasının fena hâlde ayrımsız aplikasyon olduğunu söyledi.

Yılmayan, “Çalıştığım amacıyla bazı bazı çocuğumu hastaneye getiremiyordum. Hakeza ekleme düzentileme gayet iyicene oldu. Çocuğumu randevusuna getirebiliyorum. Hep üzere elan gani hakeza. Çünkü 16.00’de işten çıkanlar yetişemiyor polikliniğe. Böyle 19.00’a kadar elan ferah oldu.” dedi.

Geçirdiği iş kazasının arkası sıra kolunda kırık oluşan ve ortopedi polikliniğine mevrut Abdülahmet Keleş üstelik “Tahminî 1,5 ay önce benzeri iş kazası geçirmiştim. Şu anda birlikte Uşak Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesinde otama görüyorum ve say saatleri dışında tedavi alabildiğim için bu uygulamadan haddinden fazla memnunum devletimize ve doktorlarımıza siftinlik çok teşekkürname ederim.” diye niteleyerek konuştu.

Share: