Bingöl’den sarsıntı bölgelerine müzaheret gönderildi

– Bingöl’den deprem bölgelerine müzaheret gönderildi

BİNGÖL – Bingöl Valiliği, şehremaneti ve başka kurumların işbirliğinde başlatılan yardım kampanyasında, sarsıntı bölgelerine arkalama tırı gönderildi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana mevrut ve 10 ilde katabolizma ve birey kaybına bozukluk olan 7.7 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşların yaralarını girmek için insanca arkalama kampanyası başlatıldı. Özge illerde olduğu kabil Bingöl’üstelik bile başlatılan kampanyaya vatandaşlar battaniye, bala maması, çocuk bezi, ısıtıcılar, kıyafetler gibi bir nice malzemeyi şehremaneti ve AVM’üstelik kurulan stantlara getirdi. Yüzlerce vatandaşlar depremzedeler amacıyla biricik kalpgâh olurken, iki tır dolusu yardım sarsıntı bölgelerine gönderildi.

Bilcümle alay malay yaraları yok etmek amacıyla mücadele edeceklerini vurgulayan Başkan Erdal Arıkan, “Valiliğimiz, Ticaret ve Endüstri Odası, AFAD ile gayrı kurumlarla işbirliği halinde depremle ilişik ne yapabiliriz bu çalışmalara başladık. Kurumlarla yaptığımız çalışmalar neticesinde vatandaşlarımıza duyuruyu yaptık. Vatandaşlarımızdan çokça bunaltıcı anlamda bire bir bağlam oluştu. Bingöl halkına candan teşekkür ediyorum, ortaya koymuş oldukları duyarlılıktan ortalık. Şuan geçmiş etapta depremzedelerin tahaffuz noktasında battaniye, elektrikli soba, giysi gibi çok heybetli evgin malzemeler hususunda yaptığımız duyuru haddinden fazla ağırbaşlı bedel buldu. Bu duyarlılığı gösteren bütün vatandaşlarımıza teşekkürname ediyorum. Hep ekiplerimizle sahada, birimlerimizle, kurumlarla, işbirliği ve dayanışma halinde çalışıyoruz. Cenabıhak bire bir elan böyle acıları yaşatmasın. Cenabıhak devletimize, milletimize zeval vermesin. İnşallah arz kısa zamanda bilcümle bu yaraları saracağız” dedi.

Depremzedelere ahali uzatmaya bitmeme edeceklerini nâkil vatandaşlardan Semiramis Karaarslan ise “Bingöl halkı bu depremde bir tane canevi oldu. Hep birlikte depremzedelere umum uzatmaya çalıştık. Battaniyeler, ısıtıcılar, yavru bezleri, mamaları kadar birçok eşya iki tır dolusu gönderiyoruz. Umarım adına de ulaşır. Çok eski olsun kaybettiklerimize, Allah’tan yağmur diliyoruz hepsine. Hayatta kalanlara dahi barınma yeri arzu ediyoruz. Balaban geçmiş olsun, umarım bu kadarla kalır” şeklinde konuştu.

Belediye, yardımların AFAD koordinesinde bölgeye ulaşacağını bildirdi.

Share: