Başkan Vidinlioğlu ve eşi, depremzede aileleri yalnız bırakmıyor

Kastamonu Şehremini Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, eşi İlknur Vidinlioğlu ile birlikte depremzede aileleri görüşme etti. Komutan Vidinlioğlu, Kastamonu’nun depremzedelere evini ve yuvasını açtığını söyledi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve ‘asrın felaketi’ olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen 11 ilden aileler, Kastamonu’ya geldi. Kastamonu’da konuk edilen depremzede aileleri Kastamonu Şehremini Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ile eşi İlknur Vidinlioğlu müzakere etti.

Başkan Vidinlioğlu, gerçekleştirdiği ziyarette torunlar ile verimli verimli kardeş kardeş ederek, oyuncak hediye etti. Depremzede ailelerle de ahbapça fail Başbuğ Vidinlioğlu, burada kendisinden maksut bazen talepleri mesabe etti.

Şehrin misafirleri olan depremzede ailelere “Kastamonu sizin eviniz. Bizlerde sizlerin aileleriniziz” diye seslenen Komutan Vidinlioğlu, yaraların halk birliğiyle sarılacağını kaydetti.

Büyük birliktelikle el günlerin aşılacağını söyleyen Başbuğ Vidinlioğlu, “Misafirlerimiz bizlere birey. Onları sunu iyi şekilde ağırlayacağız. Bizler elimizden geldiğince bindi olmaya devam edeceğiz. Türk Milleti şişman benzeri millettir Türk Devleti balaban bir devlettir. İnşallah bu ağırlık zamanlar hızla aşılacak. Nadir misafirlerimizin yanlarında olmaya bitmeme edeceğiz. Kastamonu onların evi. Bizlerde aileleriyiz. Aynı çok vatandaşımızı bu felakette kaybettik. Yaşanan felakette kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Cenabıhak’tan rahmet diliyorum. Dertli vatandaşlarımıza ivedi şifalar diliyorum. Sevincimiz da üzüntümüz dahi ayrımsız bizim. Rabbim ülkemizi ve milletimizi korusun. Bu tuhaf acıları bizlere tıpkı daha yaşatmasın İnşallah” diyerek konuştu. – KASTAMONU

Share: