Başkan Çolakbayrakdar, Yemlihalıların gönlünü fethetti

Kocasinan Şehremini Ahmet Çolakbayrakdar, Yemliha Mahallesi’ni musahabe ederek, enfrastrüktür ve defa çalışmalarını inceledi. Türkiye’deki yeryüzü nitelikli çerezlik ayçekirdeği yetiştiren Yemlihalı kadınları kutlama fail Başkan Çolakbayrakdar, onlarla gelişigüzel özlük elleriyle metanetsiz pişirdi. Kendisini nida eden vatandaşın evinde, düzlük sofrasına misafir olan Başkan Çolakbayrakdar, köylerin kültürlerini bile korumaya mücahede ettiklerine söyledi.

Yemliha Mahallesi’nde devam eden altyapı ve posta çalışmalarını taharri eden Başbuğ Çolakbayrakdar, nahiye sakinlerinin kilolu ilgisiyle karşılaştı. Onlarla kardeş kardeş fail Komutan Çolakbayrakdar, herhangi bir mahallenin ihtiyacına göre hizmetler ürettiklerini belirterek, yapılan hizmetlerle Yemliha Mahallesi’ni bile elan üstelik güzelleştireceklerini söyledi.

Kocasinan’a yapılacak temas ne varsa en iyisini yapmanın gayreti ortamında olduklarını anlatım eden Başkan Çolakbayrakdar, “Yamula Mahallemizde altyapı ve misil çalışmaları bitmeme ediyor. Aşina olduğu için KAYSERİGAZ marifetiyle doğalgaz yapılmıştı. Diğer enfrastrüktür kuruluşları de çalışmaları devam ettiriyor. Hele bu bölgedeki kanalizasyon, içmece suyu kabil altyapı çalışmaları bittiği ahit asfalt ile yer düzenleme çalışmalarına başlamış olacağız. Aldatıcı olsun. İyi günlerde kullanılsın. Altyapı kuruluşların ortalama 20-25 çevrim planladıkları çalışmaları tamamlayacağını söylüyorlar. Çalışmalar biter-bitmez, asfaltlama çalışmalarını başlatacağız. Hep gayretimiz vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve huzurunu artırmaktır” ifadelerine düz verdi.

Kocasinan Belediyesi’nin hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yemliha Mahalle Muhtarı Ömer Topal ve vatandaşlar ise değme zaman yanlarında olan Başbuğ Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Türkiye’nin sunma birinci sınıf çerezlik ayçekirdeği, Kayseri deyimiyle şemşameri kurutan Yemlihalı kadınlarla dostça eden Başbuğ Çolakbayrakdar, “Ellerinize esenlik, fazlalaşan olsun inşallah” dedi. Ardından dayanıksız işleyen Yemlihalilarla ayrımsız araya gelen Başkan Çolakbayrakdar, özlük elleriyle çerden çöpten pişirdi. Kendisini nida fail vatandaşın evinde, düz sofrasına konuk olan Başkan Çolakbayrakdar, köylerin kültürlerini bile korumaya hız ettiklerine söyledi.

Kocasinan’ın her bir köşesinin kendine özgü özellik ve değerleriyle dolay plana çıktığını hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar, “Ayrıksı mahallelerimiz ve köylerimiz de olduğu üzere Yemliha Mahallemizdeki hayat şekli, alışkanlıkları ve bilinir değerleri korumaya çalışıyoruz” diyerek konuştu. – KAYSERİ

Share: