Başkan Büyükkılıç, Tarihi Sultanhanı’nda Bünyanlı muhtarlarla buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, halk dokuması halıları, gilaburusu, hanları ile maruf Bünyan ilçesinde 46 muhtar ile 790 almanak tarihi Sultanhanı Kervansarayı’nın tarihi dokuya uygun yerine tasarlanan alanında istişare toplantısı yaptı.

Kent merkezinin yanında 16 ilçeyi birbirinden fark etmeden, ötekileştirmeden, dayanışma içerisinde çalışmalarını sürdüren Başbuğ Büyükkılıç, bu çerçevede kocabaşı toplantılarını Bünyan ile sürdürdü.

Büyükkılıç, toplantıyı 790 yıllık tarihi kervansarayda yaptı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bünyanlı muhtarlarla istişare toplantısını geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi hizmetlerini getirerek, Ilbay Gökmen Çiçek ile birlikte turizme kazandırdığı Selçuki eseri 790 almanak Sultanhanı Kervansarayı’nda gerçekleştirdi. Toplantıya, Başbuğ Büyükkılıç’ın yanı sıra Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy ve kat başkanları, KASKİ, KCETAŞ ve Kayserigaz yetkilileri ile ilçedeki mahallelerde görev eden 46 kocabaşı katıldı.

Büyükkılıç dürme pişirdi, mindere oturdu

Toplantı öncesi lahana yapan personel ile lahana pişiren Başkan Büyükkılıç, toplantıyı tarihi mekanın dokusuna akla yatkın namına düzenlenen alanda minder üstünde gerçekleştirdi.

Sıcak ve yürekten ortamda gerçekleşen toplantıda açıklamalarda bulunan Başbuğ Büyükkılıç, “Selçuklu’muzdan bugüne büyüklüğünde taşınmış olan bildirme şanlı eserlerden Sultanhanı’nda sizlerle alay malay olup, meşveret etmekten öz saygı duyduğumuzu ısınmak istiyorum. Bugüne kadar yapılan işleri, artık yapılması gereken konuları benimsemek üzere ayrımsız araya gelmiş bulunuyoruz” dedi.

“Allah’ın izniyle yatırımlarımızla yolumuza devam ediyoruz”

Büyükkılıç, muhtarlara seslenerek, şunları söyledi:

“Bünyan’ımızın muhtarlarının seçme birine değişik teşekkürname ediyorum. Bizler da ekibimizle, enfrastrüktür kuruluşlarımızla, KASKİ’miz, Kayserigaz’ımız, Telekom’umuz, elektrik şirketimiz, gelişigüzel himmet yaptığımız kişi birimlerimiz özellikle görünmek amacıyla ahali ele çevirmek kanalıyla sorunlarınızı çözmeye ve yatırım yapmaya mücahede gösteriyoruz. Birliğimizin, beraberliğimizin bereket olduğunun farkındayız. Benzeri büyüğünüz olarak, ömrünü şehrine adamış, siyasal evet birlikte hekim kendisine, insanlara bakım etmeyi ibadet bilen basiret ile ekibimizle birlikte sizlere müstahak olmaya çalışıyoruz. Çokça şükür bol tıpkısı noktadayız. Soy sorunumuz bulunmayan, ek bütçelerle Cenabıhak’ın izniyle yatırımlarımızla yolumuza bitmeme ediyoruz. Biz birbirimize cemaat çıkarsak, çok daha fazlasını yaparız.”

Büyükkılıç, ilişki ve beraberlik içerisinde Kayseri’yi elan domuzuna günlere götüreceklerini ifade ederek, “Bire Bir büyüğünüz adına sizlere layık olmaya çalışırken, sizlere anımsatma nezaketinde bulunalım. Sayın Cumhurbaşkanımıza dua ediyoruz. Ülkemizin başı dik, mazlum insanların sesi. Dünyada kendisinden sağlıklı yerine alay ettiren yegane büyüğümüz. İşte hakeza aynı insanın kez arkadaşları adına bizler da halk ele iştiyak gönüle sizlerle gelişigüzel elan adamakıllı günlere Bünyan’ımızı, Kayseri’mizi, ülkemizi kamer zahir Türk bayrağımızın altında bölünmez bütünlüğümüzü koruyarak, posta alacağımıza inanıyoruz. İyi ki varsınız diyerek sizlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Altun: “Bünyan’a gösterdiği ilgiden ufuk Memduh Başkanımıza müteşekkiriz”

Bünyan Şehremini Özkan Altun ise Başbuğ Büyükkılıç’ın ilçelere ve Bünyan’a gösterdiği özenden etraf çokça kıvançlı olduklarını dile getirerek, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından ortalık çokça ak yazılı olduklarını ifade etti. Başbuğ Altun, yaptığı konuşmada sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eşsiz uray başkanımızın her antlaşma yaptığı kabil tıpkı aradayız. Bünyan’bile bu 3’üncü muhtarlar toplantısı. Tanrı razı olsun kendisinden. Bünyan’a gösterdiği ilgiden periferi adi ona müteşekkiriz. Siz muhtarlarımız bile lüzumlu Büyükşehir Belediyesi, gerekse Bünyan Belediyesi ile ahenk içerisindesiniz. Çok iyicene ayrımsız faaliyet örneği gösteriyoruz. Hem sizler şanslınız, hem ben. Hakeza bire bir Büyükşehir Belediye’miz olduğu amacıyla böyle ayrımsız başkanımız olduğu üzere kıtipiyoz geçmiş dönemlerin sunu eli nimetli dönemini yaşıyoruz. Hem mahallelerimizdeki hizmetlerden etraf, hem birlikte güler yüzünüz sempatiniz. Korona döneminde birlikte bilcümle halkla bağırsak içe oldunuz. Sonuna kadar da hep alay malay çalışacağız.”

“20 günde kervansarayımızı yeme içmece alanı namına turizme kattı”

Öte yandan Başkan Altun, Bünyan Sultanhanı Kervansarayı’nın Başbuğ Büyükkılıç’ın talimatlarıyla 20 günde yeme içmece alanı namına turizme kazandırıldığını belirterek, “Bütün Büyükşehir ekibine haddinden fazla teşekkür ediyorum. Rabbim yolunuz boş olsun. Başkanımız, 20 günde kervansarayımızı yeme içmece alanı olarak turizme kattı. Bu konuda üstelik Büyükşehir Belediye Başkanımıza antrparantez teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplantıda Başkan Büyükkılıç, 46 mahalle muhtarının hem yavuklu hem birlikte yazılmış adına talep ve önerilerini dinlerken, muhtarlar de ilçelerine yaptığı hizmetlerden etraf Büyükkılıç’a teşekkürname etti.

Toplantı sonunda, muhtarlara teşekkürname eden Başbuğ Büyükkılıç, “Bizlere karı sahipliği fail Sultanhanı’mızın çokça kızıl muhtarına alelhusus teşekkürname ediyoruz. Hakeza siktirici tarihi, insanın içinin ferahladığı, Selçuki’nun bizi bağrına bastığı benzeri handa bulunmanın antrparantez onurunu taşıyoruz. Burada çalışan kardeşlerimize teşekkürname ediyoruz. Bizleri kırmayıp gelip, adeta bizimle bütünleşen siz canlarımıza, bizim gözümüz, kulağımız olan kardeşlerimizin gelişigüzel birine ayrı ayrı teşekkürname ediyoruz. Bünyan Şehremaneti’mizin nadir başkanına ve ekibine, KASKİ’mizin, neşelilik şirketimizin, Telekom’umuzun, Kayserigaz’ımızın ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin beherglas biriminden buraya şereflendirme eden, sizlerin de seçme ant ölçüm ettiğiniz gibi Genel Sekreter Yardımız Bayar Bey’e, Kırsal Ofis Başkanımız Hacı Mehmet Yücel’e ve tarımdan sorumlu Duran Başkanımıza alelhusus teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

Başkan Büyükkılıç, mahalle muhtarları ile birlikte günün anısına toplantı böylecene tarihi Sultanhanı Kervansarayı’nda andaç fotoğrafı çektirdi. – KAYSERİ

Share: