Balıkesir’deki cürüm örgütü operasyonunda vakfedilmiş sayısı 12’ye yükseldi

Balıkesir’in Edremit ilçesinde cürüm örgütüne müteveccih planlı operasyonda tutuklu sayısı 12’ye çıktı.

İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaşım Şubesi ile Edremit Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaş Büro Amirliği ekiplerince cürüm örgütü sergerde ve üyelerine yönelik operasyonda arama çalışması süren 4 zanlıdan 2’sinin henüz adresi belirlendi.

Üç olan firari aynasız sayısının dörde yükseldiği operasyon kapsamında, R.D.C. isimli eş ve F.Ç’nin adreslerine senkronik ameliyat gerçekleştirildi.

Ekiplerce yakalanan zanlılar, işlemlerinin peşi sıra sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı. Böylecene operasyonda mevkuf sayısı 12’ye yükseldi.

Bu arada müştekilerin ifadelerinde R.D.C’nin fuhşa zorlanan kadınlara baltayla azap yaptığını öne sürdükleri, F.Ç’nin ise dört ayrı suçtan henüz aranmasının olduğu öğrenildi.

Suç örgütüne yönelik anket kapsamında 2 zanlının yakalanması için icraat devam ediyor.

Operasyon

İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Uğraş Şubesi ile Edremit Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Mücadele Sektör Amirliği ekiplerince suç örgütü sergerde ve üyelerine müteveccih operasyonda şüphelilerin kadınlara cebren fuhuş yaptırmak üzere ezinç yaptıkları ve 14 kişiyi bile yıldırma edip işkenceyle paralarını alıkoydukları ortaya çıkmıştı.

Operasyonda, şüphelilerin kom evine götürdükleri gâh kişileri zorla alıkoydukları, elektroşok cihazıyla eziyet ettikleri, kadınlara yönelik cinsî çevik suçu işledikleri ve alıkoydukları kişilere zorla metal kullandırdıkları belirlenmişti.

Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda, 14 tabanca, 21 şarjör, 217 tabanca fişeği, 17,2 gram duman, 13 gram metamfetamin, 15 esrar ve münebbih bireşimli hap, 6 tüfek, 4 tüfek şarjörü ve 74 tüfek kartuşu ele geçirilmişti.

Soruşturma kapsamında elan önceki yakalanan 17 kişiden 10’u tutuklanmış, 7’si erkin bırakılmıştı.

Share: