Bağışladığı sobasıyla yürekleri ısıtan Sultan nine, evine yağan yardım malzemelerini da depremzedelerle paylaştı

Bağışladığı sobasıyla yürekleri ısıtan Sultan büyük ana, evine yağan müzaheret malzemelerini da depremzedelerle paylaştı

AMASYA Amasya’nın Damlaçimen köyünden hareket bölgesindeki “Karaciğerim yavrularım” diyerek seslendiği afetzedelere sobasını gönderdiği görüntüleriyle yürekleri ısıtan Odalık nineye yardım malzemeleri yağdı. Durumundan etkilenenler aracılığıyla gönderilenlere ihtiyacının olmadığını tamlayan ‘asırlık çınar’, bu malzemeleri dahi köyüne yerleşen depremzedelere paylaştırdı.

11 ilde katabolizma ve 10 binlerce fert kaybına kez açan Kahramanmaraş merkezli 7,7 ile 7,6’lık depremlerin lahzada arkası sıra şişman sıkıntı duyan 87 yaşındaki Melik Davulcu, “Karaciğerim yavrularım. Size sobamı gönderiyorum. İsterseniz içine odun da doldururum” şeklindeki sözleriyle yürekleri ısıtmıştı. 5 çocuk, 20 torun sahibi Baterist’nun sobasının birlikte yastık ve hemayar de gönderdiği yardımları yakınları marifetiyle AFAD yetkililerine doğrulama edilmişti.

Basında ve içtimai medyada çok sayıda paylaşılan görüntülerinden etkilenenler Odalık nineye sülale eşyaları gönderdi. İhtiyacının bulunmadığını yineleyen ‘asırlık çınar’ el sürmediği malzemeleri köyüne gelen depremzedelerle paylaştı. Baterist, “Karaciğerim yavrularıma soba, yastık, balya yollamıştım. Bana gelen eşyaları bile götürüp depremzedelere verdim. Çokça sevindiler” dedi. Engelli eşi Süleyman Davulcu gelişigüzel dinç Padişah ninenin evine revan Amasya Milli Terbiye Müdürü Mehmet Türkmen de duyarlılığı dolayısıyla teşekkür etti.

Share: