Ayak Topu dünyasından ‘Omuz Omuza’ projesi

Futbol dünyası aracılığıyla organize edilen ’85 Milyon Tamam Dostlarıyla Yan Yana’ projesi, 1 Mart Çarşamba haset başlıyor.

Türkiye Ayak Topu Federasyonu (TFF), Türkiye’yi sarsan büyük zelzele felaketleri sonrası; Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Ayak Topu Federasyonu, Süper Klasman Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Iletişim Araçları Grubu esas paydaşlığında; A Spor, beIN Sports, D Smart Sports, Tivibu Spor, TRT Spor ve TV 8,5’un kuma canlı yayın gerçekleştireceği “Yan Yana” dayanışma ve yardımlaşma kampanyasının startını 1 Mart’ta vereceğini açıkladı. Kampanya, 15 Haziran’a kadar bitmeme edecek. Federasyonun konuya ait yaptığı açıklama şu şekilde:

“1 Mart 2023 Çarşamba haset 20.00’birlikte başlayarak monitör ve radyolardan gerçekleştirilecek ortak etkin yayınla, sınırlı içre ve sıkıntılı dışında futbola istek veren ve zelzele felaketleri sonrasında kalbi Türkiye amacıyla atan herkesi benzeri araya getirmeyi hedefliyoruz. söz konusu yayını, Pakt Başkanlarımız, futbolcularımız, milli topluluk oyuncularımız, maharet direktörlerimiz, danışma dünyası ve spor basını ilkin başlamak için camiamızın önde mevrut isimleri ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu dönemde desteğini yakın bir şekilde hissettiren FIFA, UEFA, ecnebi Ayak Topu Federasyonlarının yöneticilerinin ve uluslararası şans futbolcuların bile organizasyona katılımını bekliyoruz.

Uzun soluklu kampanya süresince elde edilecek gelirler, zelzele bölgesindeki vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.

Büyük kıran sonrasında yaraları girmek ve toparlanma döneminde halkımıza futbol dünyası kendisine desteğimizi cıvıl cıvıl şekilde hissettirmek namına bile veriyor; bilcümle birlikte milletimizin geleceğe müteveccih kaygılarını tenkis etmek, umutlarını baştan yeşertmek amacıyla çalışıyoruz.

1 Mart’ta takımlarımızın bilcümle renklerini kırmızı-parafin altında buluşturuyor ve futbolun iyileştirici gücüyle büyük benzeri sinerji oluşturmayı umuyoruz. Biz 85 milyonluk dev benzeri aileyiz. Acımız da gözyaşımız da bir. Futbol çabucak futbol değil, elleşmek ve bile isnat etmek eylemek. İşte bu yüzden; her bir ferdimizi birlikte verip “iyiliğe” nida ediyoruz. Kaybedecek vaktimiz yok. 1 Mart’ta herkesi ekranların başında kampanyamıza bindi olmaya bekliyoruz. Elkızı, yaralarımızı hep gelişigüzel saralım.”

“Bir Tane kalpgâh oluyor, yaralarımızı gelişigüzel sarıyoruz”

“Baş Başa” tesanüt ve yardımlaşma kampanyasına destek veren herkese teşekkürname ettiğini tamlayan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, “Futbolun büyüklük tarihimizde çokça yüce tıpkısı yeri var. Akıllarımıza kazınan, kalplerimizde kayran etmiş, milletimizi gururlandırmış ayrımsız çok başarının yaşandığı tıpkısı branş ayak topu. “Yüzyılın Felaketi” boyunca gördük kim spor; dayanışmanın bile heybetli sembollerinden biri. Iyice anılar biriktirmemize açkı ergin, bizi birlik dünyada onurla piyes etmiş futbol dünyamızın bu print günlerde tıpkısı araya geliyor olması çok düşündürücü. Tıpkı tarafında rekabet olan futbolun, ihtiyaç duyulduğu devir camia fark etmeden birleşiyor ve yegâne maksat uğrunda ele ele veriyor olması milletimizin ve bu toprakların aristokrat duruşunun üstelik aynı ispatı. Bizim sevincimiz birlikte, acımız üstelik benzeri. Bu vesileyle “Alay Malay” dayanışma ve yardımlaşma kampanyasına destek veren umum paydaşlara teşekkürname ediyorum. Hoppadak dolgunca günde değil, ağırlık günde birlikte bire bir olduğumuzu gösteren Türk milletinin her bir ferdine saygılarımı sunuyorum. 1 Mart’ta yegâne canevi oluyor, yaralarımızı alay malay sarıyoruz” diyerek konuştu. – İSTANBUL

Share: