Artist Kahtalı Mıçe, depremde 25 akrabasını kaybetti

6 Şubat’ta form üssü Kahramanmaraş’ta meydana mevrut 7.7 ve 7.6’lık depremler; Doğu Küçük Asya, Güneydoğu Rum, İç Küçük Asya ve Akdeniz Bölgesi’ndeki bir nice yerleşme merkezinde yıkımlara hastalık oldu. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremlerin yaşandığı 10 ilimizde 3 ay süreyle OHAL car edildi. Ateş Parçası sanatkâr Kahtalı Mıçe bile depreme memleketi Adıyaman’da yakalandı.

25 YAKININI KAYBETTİ

2. Iş programının Instagram hesabında saha kayran habere bakarak, 70 yaşındaki “Kahtalı Mıçe” lakaplı Mustafa Aslan, depremde 25 akrabasını kaybetti. Mahir benibeşer, yaşadığı kayıplarla ilgilendiren henüz ayrımsız açıklama yapmadı.

MUSTAFA ASLAN KİMDİR?

Anne adı Mustafa Aslan olan Kahtalı Mıçe, 1953 yılında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde dünyaya geldi. Mıçı, Mustafa’nın kısaltılmışıdır. İlkokulu Kahta Kubilay İlkokulunda okudu. Çocukluğunda çokça pamuk tarlasında çalışmaya gittiği için ilkokulu 9 senede bitirdi. Ortaokul diplomasını ise daha bilahare dışardan sınavlara girerek aldı. 17 yaşından itibaren Kahta’da yerel türkücülük yaptı. Dernek ve konserlerde türküler söyledi.

Şarkıcılığın beraberinde “Uluslararası” filminde oynadı. Senelerce Nuri Sesigüzel, Ahmet sezgin, Sami Kasap, Mahsuni Kutsi kadar sanatçıların eserlerini seslendirmiştir. Kahtalı Mıçe, 1975 yılında Hülya Hatun ile evlendi ve 4 çocuğu vardır.

Share: