Antalyaspor, 2 misil ertelenen Beşiktaş maçına 18 eksikle çıkacak

Spor Mabat Süper Grup ekiplerinden Fraport SEMEN Antalyaspor, henüz evvel 2 kat ertelenen Beşiktaş maçına 18 eksikle gidecek. Al-beyazlılar ile rakibi Beşiktaş toplamda 63’üncü randevuya çıkacak.

13 Son Teşrin Pazartesi günü oynanması planlanan Beşiktaş – Antalyaspor mücadelesi, ayrımsız dönem İstanbul’de planlı aşağılık yıldırı saldırısı sebebiyle 14 Gücük Ay Salı gününe ertelenmişti. 6 Şubat sabahı, Türkiye’nin 11 ilini havi hareket felaketine uyanmasıyla benzeri tehir daha gelen karşılaşma için bakir ruz 26 Şubat Iş haset oldu. Bu alışveriş oynanması gereken karşılaşmanın hazırlıkları herhangi bir iki ekipte dahi devam ederken, Türkiye Ayak Topu Federasyonu (TFF) Futbol Müsabaka Talimatı’na göre devir beyninde yapılan transferler maçta minval giyemeyecek. Bu nedenle Antalyaspor cephesinde 8 futbolcu Beşiktaş karşılaşmasında gestalt giyemeyecek.

18 TOPÇU BEŞİKTAŞ’A KARŞI YOKBu sağlam karşılaşmada Antalyaspor’dan Erdal Rakip, Helton Leite, Balint Szabo, Doğukan Kinik, Emrecan Uzunhan, Bertuğ Saika, Markka Mampassi ile Yannick Nkurunziza kadar isimler tarz giyemeyecek. Kullanılmamış transferler gibi kulüplerinden ayrılan futbolcular de tehir mücadelesinde yer alamayacak. Akdeniz ekibinde Kağan Özmert, Erkan Eyibil, Soner Aydoğdu ve Gökdeniz Bayrakdar ertelenen maçta oynama şansı varken, kulüplerinden ayrıldığı amacıyla sahada olamayacaklar. Internacional’e alıntı olan Luiz Adriano birlikte takımda vadi almayacak.HAJİ WRİGHT VE 3 OYUNCU ELAN SAKATLIKLARI NEDENİYLE KALIP GİYEMEYECEKAntalyaspor’un golcü ismi Haji Wright, ertelenen karşılaşmada eşkal giyebilecekken şu an sakatlığı cihetiyle maçta oynayamayacak. Akdeniz ekibinde Fedor Kudriashov, Shoya Nakajima, Telakki Akyol da sakatlıkları sebebiyle mücadelede tarz giyemeyecekler. Antalyaspor’de Sam Larsson da cezası sebebiyle karşılaşmada gestalt şansı bulamayacak. Al-beyazlılarda evvel karşılaşma öncesi sakatlığı mevcut Houssam Ghacha, Alassane Ndao, Fredy ile Sinan Sim ise şans verilmesi halinde mücadelede oynayabilecek.Fraport SEMEN Antalyaspor, zorlu maçın hazırlıklarını zaman öğle vakti saatlerinde ayak topu sorumlusu Nuri Delicesine gözetiminde Atilla Vehbi Mihman Tesisleri’nde yapacağı antrenmanla tamamlayacak. Al-beyazlılar çalışmanın peşi sıra saat 17.00 sıralarında tarifeli uçakla mücadelenin oynanacağı İstanbul’a cereyan edecek.DEPLASMANDA YEMEDEN IÇMEDEN 3 GALİBİYETAntalyaspor ile Beşiktaş ligde ise toplamda 63’üncü nöbet birbirlerine rakip olacak. Kırmızı-beyazlı takım bu maçlarda elden 8 galibiyet alırken, 13 el birliği ve 41 dağılmış elde etti. Akdeniz ekibi Antalyaspor, rakibine alın deplasmanda oynadığı 31 maçta 3 galibiyet, 6 muadele ve 22 yenili elde etti. İki ekip ortada oynanan son savaş ise 0-0 golsüz berabere sona erdi.Muamele haset saat 19.00’de Beşiktaş Vodafone Park Yeri İnönü Stadyumu’nda oynanacak mücadelede Abdülkadir Bitigen düdük çalarken, yardımcılıklarını Mustafa Savranlar, ve Anıl Mahirane yapacak. Al beyazlıların rakibine cebin şu 11’le sahaya çıkması bekleniyor: “Ataberk Dadakdeniz, Bünyamin Balcı, Veysel, Ömer Toprak, Güray Vural, Fernando Martins, Fredy, Ndao, Admir Mehmedi, Ghacha ve Sinan.”

Share: