Ankara’da yan yana kâin 3 dükkan yandı

Ankara’da yanında mevcut 3 dükkan yandı

ANKARA – Ankara’nın Çankaya ilçesinde yanında bulunan 3 dükkanı muhasır hararet itfaiye aracı ekiplerince söndürüldü.

Coşkunluk 22.30 sıralarında Çankaya İlçesi Alaacatlı Mahallesi 2163. Cadde’de mevcut korse satan dükkanda meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, korse satan dükkanda daha tanınmayan benzeri sebeple yangın çıktı. Alevler bodur sürede su bayisine ve mobilya imalathanesine sıçradı. Çevredeki vatandaşların ihbarı konusunda olay adına itfaiye, polis güçleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ateş itfaiye aracı ekiplerince söndürüldü. Olayda can kaybı ve yaralanma yaşanmazken 3 dükkanda maddesel hasar oluştu. Yangının depar sebebiyle ilgili inceleme başlatıldı.

“1 milyon liralık zararım var”

Hararet çıktığında evinde olduğunu rapor fail korse dükkanı sahibi Uca Şensoy, “Dükkan sahibi benim. Olay olduğu tam evdeydim. Olayı komşumuzdan duydum. İlk kat böyle bire bir husus başıma geliyor. Yangının şüphesiz çıktığı ile ilgili bilgim yok. Bozukluk çıktığını bilmiyorum. İçeride tahminî adına 1 milyon lira zararım var” dedi.

Ateş anına şahit olan Sefahat Gülşen, “Ateş çıktığında evdeydim. Camdan baktığımda yangını gördüm. Bayağı indiğimde hep gelmişti. Yangının ayazlık nedeni ise sobayı yakmaya çalışmışlar ve soba tıkalıymış. Yatağın konusunda keskin gelince akak tutuşmuş. Söndürmeye çalışmışlar ama söndüremeyince köpeğini alıp kaçmış ve yetkililere bilgelik vermiş” ifadelerini kullandı.

Share: