Amasya’nın 160 yıllık Ramazan bandosu bu yıl dinleti vermeyecek

Amasya’nın 160 almanak Ramazan bandosu bu sene konser vermeyecek

AMASYA Amasya’da tahminî 160 yıldır Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur saatleri öncesi tarihi Harşena Kalesi’ne çıkarak konser veren belediye bandosu, bu yıl deprem felaketi nedeniyle konser vermeyecek.

Amasya Şehremini Mehmet Zerrin, 11 ilde nazik yadımlama ve binlerce ölüme öğün açan Kahramanmaraş merkezli hareket felaketinde hayatını kaybedenlerin anılarına tevakki etmek için böyle bir değişmeyen aldıklarını açıkladı. Gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Zerrin, “Depremzedelere saygımız ve Amasyalıların sadakatini yayımlamak üzere bu yıl bandomuz dinleti vermeyecek” dedi. Kaleden iftar ve sahur vakitlerinin bildirildiği bütünüyle atışlarının ise 23 Mart’ta başlayacağını, Ramazan ayında benzeri şekilde süreceğini tamlayan Zerrin, çocuklara yönelik etkinliklerinde planladığı şekilde gerçekleşeceğini söyledi.

İçme suyu gine müft

14 Mart Tababet Bayramı zımnında ildeki doktor ve keyif çalışanlarıyla belediyenin düzenlediği yemekte buluşan Mehmet Solgun, programın arkası sıra yaptığı açıklamalarında 4 yıldır yönettiği kentte bu Ramazan ayı ve devamındaki bayram boyunca halktan gene içmece suyu ücreti alınmayacağını hatırlattı.

Share: