Altında üst cepheli cereyan

Esbak, dolar kuru ve ons zer fiyatındaki yükselişe paralel derece kazanan altının gram fiyatı, haset yüzde 1,9 artışla 978,8 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, eskimemiş güne üstelik yükselişle başlamasının peşi sıra saat 10.55 bakımından eski kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 980 liradan işlem görüyor. Tıpkısı dakikalarda çeyrek altın 1.607 liralık, cumhuriyet da 6.565 liradan satılıyor.

Esbak, yüzdelik 1,3 artışla günü 1.718,5 dolardan tümleç altının ons fiyatı, şu dakikalarda geçmiş kapanışının yüzdelik 0,1 altında 1.716,4 dolardan prosedür görüyor.

Analistler, dinginlik ve şişkinlik endişelerinin dirlik fiyatlarını etkilemeyi sürdürdüğünü belirterek, bili odaklı değerlendirmelerin ön plana çıkmaya devam ettiğini söyledi.

ESIR’nin kebir hesaplı göstergelerinden biri olan ilk kez aylakçılık maaşına başvuranların güzeşte hafta 251 bine çıkması ile 8 ayın zirvesine yükselmesinin ülkede duraklık endişelerini artırdığını aktaran analistler, piyasalarda MEMLUK Eşkal Bankası’nın (Fed) temmuzda yüzde 70 ihtimalle 75 temel nokta faiz artıracağının fiyatlandığını dile getirdi.

Analistler, geçmiş Avrupa Dalan Bankası (ECB) 11 yıl sonraları ilk defa üç ana siyaset faizinde artışa gittiğini anımsatarak, ECB’nin beklentinin üzerindeki faiz artırımı kararıyla olumsuz Repo dönemine da son verdiğine dikkati çekti.

Zaman, ABD ve Avrupa’birlikte açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin takip edileceğini anlatım eden analistler, maharet açıdan altının ons fiyatında 1.690 doların destek, 1.740 doların dayanım konumunda bulunduğunu bildirdi.

İnfo Yatırım Foreks bülteninde, ‘Geri 1696 seviyesinden açılan ons kızıl, günü yüzde 1,35’in üzerinde ayar kazanımı ile 1720 seviyesinden tamamladı. Dönme içerisinde 1680 seviyesini test fail ons, AMB ürem artışından bilahare artı etkilendi ve aşamalı derece kazanımı yaşayarak kapanış saatine kadar yükselişine bitmeme etti. Haftanın tümüne baktığımızda hafta başı 1742 seviyesinden açılan değerli mızrap, haftanın serencam iş gününde haftaya başlangıç seviyesinin üzerinde fiyatlamalar gerçekleştiriyor. Esbak piyasalar KÖLE kanadından gelen İşsizlik Haklarından Yaralanma Başvuruları verisini takip etti ve marifet, beklenilenin üstünde 251K gelerek, ABD’dahi dinginlik endişelerini artırdı. MEMLUK tahvillerinin 3’nam altına düşmesi ve 2,88 seviyesinden fiyatlanması ons altında olumlu ağırbaşlılık yaratarak değer kazanmasına faktör oldu diyebiliriz. Antrparantez AMB’nin 11 sene aradan sonra beklenilenin üzerinde repo artırmasıyla gelişigüzel kızıl uyuşturucu zait etkilendi ve yüzde 1,30’un üstünde sert yükseliş yaşadı. Fed’mağara sıkılaşma politikasına devam etmesi ve 26-27 Orak Ayı amacıyla tıpkı kere daha 75 temel fakül faiz artışı yapması beklenirken, bu ebat ons altını baskılayan unsurlardan olduğunu söyleyebiliriz. Haftanın serencam muamele gününde 1717 seviyesinden açılan ons altında piyasalar, TSİ 16:45’te ABD kanadından gelecek olan Istihsal Mübayaa Müdürleri Endeksi (PMI) verisini yakından strateji edilecektir. XAUUSD grafiğini beceri olarak inceleyecek olursak 1725 – 1745 – 1765 seviyeleri dayanım noktaları adına; 1700 – 1685 – 1670 seviyeleri ise bindi noktaları olarak strateji edilebilir.’ denildi.

A1 Capital Yatırım bülteninde, ‘Cemaziyelevvel 1680$ seviyesine kadar gerileyen Ons/Zer’bile dönem içre reaksiyon alımları güçlendi ve haset %1.28 değer kazanımı 1718.47$’dan kapanış gerçekleşti. Gücük vadeli göstergelerde kim toparlanmanın belirginleşmesi ve ortan vadeli semptom olan MACD’mağara ALDATMA sinyali peyda etmek amacıyla olması ONS cephesindem önümüzdeki günlerde tepki hareketlerini ivme kazanabileceği gösteriyor. 1687-1685 destek bandının üzerinde ağır sıklet kazanımın devamını bekliyor olacağız.

Sonuç dönemde dar bantta yatay seyrini sürdüren Gram Zer’üstelik geri bire bir tutar hava iştahı görüldü ve %1.90 oranında değer kazanımı ile 978.55TL’den kapanış gerçekleşti. 950-960TL destek bandının üstünde ufki hareket eden Gram Altının bodur vadeli göstergelerinde belli belirsiz toparlanma görülüyor. Ons/Zer cephesinde yaşanan toparlanmanın devamı önümüzdeki hafta Gram Altın’dahi yükseliş denemelerine ivme kazandırabilir.’ denildi.

Dolarda yükseliş cevvaliyet kesmiyor

 

Mali hizmetler cüret endeksinde artım

 

Kurulan müşareket ve kapanan şirket sayısı arttı

 

Share: