Aksaray Gençlikspor Play-Offlara katılacak

Sarsıntı felaketi sonrası noksan mütezayit Lehçe Tor Ligde sezonun kafasız küsurat programı Türkiye Futbol Federasyonunca belirlendi. BAL 2. Grupta sezonun bitmeme etmeyeceği açıklanırken, Elazığ ekiplerinden Aksaray Gençlikspor, TFF 3. Lige itila Play-Off maçlarına katılacak.

Yer Sarsıntısı felaketi sonrası Bölgesel Tor Ligde sezonun kalın kafalı mütezayit bölümü amacıyla sefer haritası belirlendi. BAL 2 ve 7. Gruplarda sezonun bitmeme etmemesi kararlaştırılırken, liderler Kahramanmaraş İstiklalspor ile Adana 1954 FK aracısız TFF 3. Lige yükseltilecek. Bu gruplarda 2,3,4,5 ve 6. sıralarda saha düz takımlar ise bir tane merkezde düzenlenecek olan TFF 3. Lig’e yükselme Play-Off maçlarına çıkacak.

TFF Idare Kurulunun belirlediği maddede, “BAL 2. ve 7. Gruplarında, kol liderleri dış rastgele gruptan insanoğlu takımın katılacağı ve kendi aralarında tek merkezde oynayacakları Play-Off müsabakaları düzenlenmesine, bu Play-Off müsabakalarına katılmak isteyen takımların mevcut benek durumundaki sıralamaya göre belirlenmesine; İkinci ve Yedinci grupta Play-Off müsabakalarını birinci yerine bitiren iki takım ortada yegâne maç eleme usulüne bakarak oynanacak müsabaka sonucuna göre 2023-2024 futbol sezonunda TFF 3. Ligine yükselecek 12. takımın belirlenmesine değişmeyen verilmiştir” denildi.

BAL 2. Gruptan Dersimspor, Malatya Yeşilyurt Belediyespor, Siverek Belediyespor, Aksaray Gençlikspor ile Arapgirspor, BAL 7. Gruptan ise Silifke Belediyespor, Araban Belediyespor, Anamur Belediyespor, Gaziantepgücü ve Kilis Belediyespor Play-Off oynama hakkına ehil. Bu takımların Play-Offlara katılamaması durumunda sıralamadaki başka takımlar Play-Off maçlarına çağırma edilecek.

Play-Offlara iltihak hakkı elde eden takımlar arasında saha düzlük Aksaray Gençlikspor’da kulüp başkanı Özcan Bal, Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileriyle proses karşı musahabe gerçekleştirdiklerini ve Elazığ gençliği adına Play-Off maçlarına katılma kararı verdiklerini söyledi. Türkiye Futbol Federasyonunun belirleyeceği takvime bakarak Elazığ ekibi TFF 3. Lige yükselme Play-Off maçlarına katılacak. – ELAZIĞ

Share: