Yurt Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, Bursa’da temaslarda bulundu Açıklaması

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Bursa’nın Mustafakemalpaşa, Karacabey, Mudanya ve Gemlik ilçelerini musahabe etti.

Mustafakemalpaşa’üstelik partililer vasıtasıyla karşılanan İnce, ilçede yerleşmiş pazaryerini gezerek, esnafa berceste işler diledi.

Vatandaşlarla foto çektiren İnce, elan sonraları gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’yi karış karış dolaştığını söyledi.

İnce, Yurt Partisi kendisine evcil ve milli tıpkısı tümen olduklarını anlatarak, “Bu millete güveniyoruz. Sloganımız galiba. ‘Ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan’ diyoruz. Biz, millete güveniyoruz. Bu milletle birlikte bir numara tümen görünmek üzere var gücümüzle çalışacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Daha sonraları Karacabey ilçesinde birlikte esnaf ziyareti gerçekleştiren İnce, buradan Mudanya ilçesine geçti.

Güzelyalı semtinde toplanan vatandaşlara hitap eden İnce, Türkiye’birlikte siyasette Topluluk İttifakı, Kavim İttifakı ve Şehir Partisi başlamak üzere üç grubun var olduğunu söyledi.

İnce, “altılı masa”nın sorun çözeceğine inanmadığı için parti kurduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“HDP ile belirsiz aşk yaşıyorlar mı? Yaşamıyorlar mı? Galiba değil. Bizim kimseyle adsız sansız aşkımız yok. Yerel, milli Kemalist bire bir partiyiz. Bakın göreceksiniz, bu topraklardan artağanlık püskürteceğiz. Fabrikaların bacaları tütecek. Irmaklarımız tertemiz akacak. Bu 20 yıl içerisinde derelerimizi koruyamadılar. Denizlerimizi koruyamadılar. Müsilajı bunlarla bilinen. Sınav sorularını çaldırdılar. Bunların hiçbirisini koruyamadılar. Ormanlarımız yandı, cayır cayır koruyamadılar. Ne CHP’den gittim biliyor musun? CHP’nin içine PKK’lılar bile geldi, FETÖ’cüler da geldi. Onun için gittim.”

Aşure Ayı İnce, Gemlik ilçesini üstelik musahabe ederek sahilde vatandaşlarla arkadaşça etti.

Share: