Yerel Malı Haftası’nda öğrencileri sevindirdiler

Yerli Malı Haftası’nda öğrencileri sevindirdiler

MANİSA – Yerli Malı Haftası nedeniyle Manisa Sebze ve Kâr Halinde planlı programa Manisa Büyükşehir Şehremaneti Meclisi MHP Ekip Başkanvekili Mehmet Güzgülü da katıldı. Evcil malının önemine değinilen programda, öğrencilere kâr paketi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi kırtasiye seti armağan edildi.

Evcil tüketimin bilinçli yerine artmasını amaçlayan Evcil Malı Haftası dolayısıyla Manisa Sebze ve Semere Halinde program düzenlendi. Programa, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Uray Meclisi MHP Kadro Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Reisi Ömer Faruk Polat, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Yüce Öztozlu, Büyükşehir Belediyesi Başbuğ Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Belediyesi Cins Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Ersoy Vitaş, Kırsal Hizmetleri Dairesi Başkanı Yılmayan Ateş Parçası, Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, Posta Imal, Hizmet ve Tamir Dairesi Başkanı Halas Kuruçay, Bili İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Polis Dairesi Başkanı Âlem Felek, Site Estetiği Dairesi Başkanı Kağan Göktaş, İl Tarım ve Orman Müdürü Mukavemetli Öztürk, Pazarcılar Odası Başkanı Uzunluk Bulgay ve Manisa Sebze Kâr Komisyoncular ve Tüccarlar Derneği Başkanı Ömer Akagündüz ve öğrenciler katıldı. Program, Manisa Göveri Sonuç Komisyoncular ve Tüccarlar Derneği Başkanı Ömer Akagündüz’ün, günün önemine ait konuşmasıyla başladı.

Domestik malının önemine değindi

Akagündüz’ün arkası sıra, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Kol Başkanvekili Mehmet Güzgülü meşveret yaptı. Yerel üretimin önemine değinen Güzgülü, “Yerel Malı Haftası bizim çocukluğumuzdan beri olan tıpkı hafta. İyi ayrımsız hafta. Ehemmiyet sırası kimi vakit geride kaldı. Covid hastalığı bize tarımın hangi kadar balaban olduğunu benzeri posta elan hatırlattı. Covid ile beraber bütün zat üretimin önemini anlamaya başladı. Evcil malı tabii kim, bekâr tarımla elde ettiğimiz ürünler değil. Allah’a şükür, bugün ülkemizde hemencek süratle üretilmeyen endüstri malı kalmadı” dedi.

Programın kapanış konuşmasını eden Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, haftanın aynalı olmasını dileyerek, yerel üretimin yanı sıra domestik tüketimin önemine üstelik değindi.

Izlence, tören düzeni üyelerinin öğrencilere ürün paketi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi kırtasiye seti ihsan etmesiyle sona erdi.

Share: