yeni yıl öncesi telefon ihtiyaçlarını diremek isteyen yüzlerce vatandaş Gürcistan’a gitti

Uygun pahalı telefon kabul etmek isteyen vatandaşlar farklı yollara başvurmaya başladı. Batman’da turizm şirketleri fasit telefon kabul etmek ve telefonlarını açtırmak amacıyla haftada 300 kişiyi Batum’a götürdüklerini kaydetti.

“BATUM’A DAHA KOLAY GİDİLİYOR”

Ülkede yoğunluktan dolayı Batum’u yeğleme ettiğini söyleyen vatandaşlardan Başkumandan Celil, “Batum’a telefonlarımızı kayıt boşaltmak amacıyla gidiyoruz. Batum’a pasaportsuz gidildiği için henüz çarpik çurpuk gideceğimizi düşünüyoruz. Elan evvel Irak’a gitmeyi düşündük ama orada yaşanan yoğunluktan dolayı ve eş müdürlüklerinden yaşanan pasaport yoğunluğundan dolayı pasaport çıkarmadık. Onun için kimlikle Batum’a gitmek henüz gösterişsiz oldu. Eşime telefon almıştım, telefon kaydını fayrap etmek üzere gidiyoruz. Televizyonlardan izlediğimize bakarak çok çokluk var Türkiye’nin her ilinden bire bir deniz Batum’da kâin, tığ dahi gidip göreceğiz. Irak ve sair ülkeler için pasaport gerektiği amacıyla şahıs müdürlüklerinde kükremek var mesafelik bulamıyoruz. O alamadığımız sırayı Batum’a giderek alacağız” dedi.

“BUNDAN SONRA KATMA KEZ ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Haftada 300 kişiyi Batum’a götürdüklerini belirten turizm işletmecisi Vedat Aker ise, “Bugünkü turumuz Batum’a çıkıyor. Tahminî yerine haftada 300 kişiyi Batman’dan, Diyarbakır’dan Batum’a gönderiyoruz. Kapanan telefonların açılması amacıyla sıkı dışına antre yokuş yapılması taktirde insanlar telefonlarını açtırabilecekler. Biz üstelik bu durumu değerlendirerek onlarla bu arada Batum’a gidip vurdumduymaz geliyoruz. Yılbaşına büyüklüğünde bu turlarımızı sürdüreceğiz. Alışılagelen şartlarda Batum’a gidiyorduk amma bu telefon muhabbetinden sonradan imdi seferlerimizi artırdık. Haftada 6 otobüs Batman ve bölgeden çıkıp Batum’a gidiyor. İnsanlarda bu durumdan bahtiyar telefonlarını açtırıp Batman’a düşüncesiz dönüyorlar. Kapanan telefonların kaydını yapma şu an için 2 bin 700 TL amma yıpranmamış yıldan bilahare 6 bin 500 TL olacağı söylendiği üzere haddinden fazla yoğunluk var. Tığ birlikte vatandaşlara yardımcı oluyoruz. Batum’a imdi melfuf seferler çıkarmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Share: