Yakılan çöp rüzgarın etkisiyle makine lastiklerine sıçradı

Yakılan çöp rüzgarın etkisiyle makine lastiklerine sıçradı

SİNOP – Sinop’ta sanayi esnafı biriken çöpleri acıtmak isterken rüzgar yan değiştirdi, alevler çöpün yanındaki anahtar lastiklerine sıçradı.

Yangın, Sinop Kıytırık Uran Sitesi’nde saat 11.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, endüstri esnafı bölgede biriken çöpleri yakmak istedi. Bire Bir müddet bilahare rüzgarın dahi etkisiyle cephe değiştiren alevler çöplüğün kenarındaki miftah lastiklerine sıçramasıyla paniğe hastalık oldu. Durumu itfaiyeye bildirilmesi üzerine Sinop Belediyesi İtfaiye ekipleri olay hesabına gelerek güdük sürede müdahale etti.

Yangını gören Erdoğan Yalçın, “Vatandaş 3-4 çuval malzemem var diyor gelip buraya döküyor. Aslında belediye şu hizmeti veriyor. Diyor kim bana telefon haris. Ego gelip bodrumunda, inşaatın uğrunda veya binanın uğrunda hangi varsa çöplerini kaldırıp alayım. Sınırlı bire bir ücrete bağımlı namına. Ama yurttaş üstelik bu hikmet yok. Bilgi olmadığı için buraya gelip sağa sola çöplerini bırakıyor. Bu hararet ormana sıçrasa hangi olacaktı?” dedi.

Share: