Vali Masatlı: İstihdama müteveccih çalışmalarımız devam edecek

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Mütenevvi ağırşak ve eğitimlerle vatandaşlarımızın istihdamına yönelik çalışmalarımızı bitmeme ettireceğiz” dedi.

İl istihdam ve mesleksel terbiye oturmuş toplantısında güzeşte yılın istihdam ve mesleksel terbiye açısından serencam rütbe bereketli geçtiğini tamlayan Ilbay Masatlı, “Faaliyet ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzce geçtiğimiz sene planlı istihdam güvenceli çığır edindirme kurslarından 59 yaşama yararlanmış ve bunlardan genişlik az yüzde 50’si muhtelif sektörlerde istihdam edilmiştir. İşbaşı terbiye programlarına baktığımızda ayrımsız dönemde bin 970 kişinin istihdam edildiğini görmekteyiz. Bu izlence amacıyla çevrim içre harcanan tutar 28 milyon 90 bin TL’dir. Cemiyet yararına mesai programlarında ise toplamda 603 kişi istihdam edilmiştir. Bu çalışmalarla gelişigüzel ayrıca 2022 yılı içerisinde bütün 4 bin 864 kişinin istihdamına delalet edilmiştir” diye niteleyerek konuştu.

Bu yıl üstelik değişik ağırşak ve eğitimlerle vatandaşların istihdamına müteveccih çalışmaları devam ettireceklerini vurgulayan Masatlı, “Halkımıza sağlanan bilcümle bu desteklerden ufuk başta sayın cumhurbaşkanımız girmek üzere, hükümetimize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıya Uray Komutan Yardımcısı Hasan Şahin, Amasya Esnaf Odaları Birliği Başkanı İsa Köse ve sair yetkililer dahi katıldı. – AMASYA

Share: