Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası karşılaşmaları tamamlandı

Sinop’ta kestirmece 2 bin 200 sporcunun katıldığı Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda 5 günce mücadeleler sona erdi. 8 bayan ve 8 ayvaz sporcu adını birinciliğe yazdırdı.

Türkiye Tekvando Federasyonu’nun düzenlediği 2022 yılı Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası karşılaşmaları Sinop’ta sona erdi. Kalıp Spor Salonunda düzenlenen turnuvaya Türkiye’nin gelişigüzel yerinden kızlar ve rical yerine mecmu 2 bin 200 sporcu katıldı. Müsabakaların son gününde oynanan bitiş maçlarında madalya kabul etmek için müthiş uğraş fail sporcuları Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon ve davetliler izledi.

5 günlük müsabakaların sonunda birincilik elde eden 8’er kategoride erkek ve eş sporcular şu şekilde:

Beklenti Erkekler kategorilerinde birinciler: 54 kiloda Server Balaban Tokat Niksar Şehremaneti Spor Kulübü, 58 kiloda Bilal Küskü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, 63 kiloda Berkay Erer İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, 68 kiloda Arslan Çıpa Ankara Ben Spor Kulübü Derneği, 74 kiloda Cemil Yol Altıngöz Samsun Büyükşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Kulübü, 80 kiloda İsmail Seymen Kulaklı İzmir Tendürüst TED Deneyimsizlik ve Spor Kulübü Derneği, 87 kiloda Ahmet Vefa Bumin Erzurum Afiyet Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, +87 kiloda Oğuz Tokgöz Tekirdağ Flipper Spor Kulübü.

Ümit Bayanlar kategorilerinde birinciler: 46 kiloda Halime Neslihan Kılınç Malatya Battalgazi Halk Eğitimi Merkezi Bilgisizlik ve Spor Kulübü Derneği, 49 kiloda Elif Sude Akgül İstanbul Davet Kızıl Spor Kulübü Derneği, 53 kiloda Hikâye Özbey Ankara Ben Spor Kulübü Derneği, Bayanlar 57 kiloda Özge Özbey Ankara Ego Spor Kulübü Derneği, 62 kiloda Hürü Semavi Gögebakan Ankara İlbank Deneyimsizlik ve Spor Kulübü Derneği 67 kiloda Işıl Zafer İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, 73 kiloda Zehra Begüm Kavukçuoğlu İstanbul Davet Kızıl Spor Kulübü Derneği, +73 kiloda Ayselnur Afiyet Ankara Ben Spor Kulübü Derneği.

Karşılaşmaların sonuç gününde dereceye giren ve bergüzar almaya türe kazanan sporculara madalyasını Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu arz etti. – SİNOPShare: