Ümit Karan: “Çokça edisyon benzeri karşılaşma bizi bekliyor”

Geçen hafta Ankara Demirspor’u 1-0 yenik eden Kastamonuspor, 2. Lig Kırmızı Kadro lideri Kocaelispor maçı hazırlıklarına başladı. Antrenmanda mütekellim Kastamonuspor Beceri Direktörü Beklenti Karan, galibiyet parolası ile sahaya çıkacaklarını belirterek, “Kocaelispor, bana göre ligin favorilerinden benzeri tanesi, şampiyona adayı, şef. Haddinden Fazla pres aynı maç bizi bekliyor” dedi.

TFF 2. Grup Al Ekip’ta güzeşte hafta deplasmanda Ankara Demirspor ile karşılaşan Kastamonuspor, müsabakadan 1-0’lık skorla galip ayrılmıştı. 11 Aralık Muamele günü Kastamonu Gazi Stadyumu’nda, tomar şampiyonu Kocaelispor ile karşılaşacak olan Kastamonuspor, maç üzere hazırlıklara başladı. İsmail Dikmenli Tesisleri’nde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular, ağırlıklı yerine perese çalıştı. Basına yıldızlı olarak gerçekleştirilen antrenmanda değerlendirmelerde kâin Teknik Yönetmen Ümit Karan, akıbet 5 haftada 3 galibiyet aldıklarını belirterek, “Takım kendisine kebir aynı çıkış yakaladık. Ankara deplasmanı çokça zordu, cesim ve özveren aynı takımdı. Zat sahasında mağlubiyet almayan aynı takımla müsabakaya çıktık ve galip ayrıldık. İyi savunma yaptık, bol takım oyunu oynadık. Cemi takım arkadaşlarımı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“Garaz belirtmeden, karşılaşma karşılaşma önümüze göre başvurmak istiyoruz”

Kocaelispor maçına yer mebzul sonucu kabul etmek üzere çıkacaklarını belirten Ümit Karan, “Bu hafta dahi Kocaelispor ile karşılaşacağız. Kocaelispor, bana bakarak ligin favorilerinden bire bir tanesi, şampiyonluk adayı, şef. Çokça tahakküm benzeri karşılaşma bizi bekliyor. Buradan bile istediğimiz sonucu alıp serencam maçı pir bir şekilde bitirip çevrim ortada yapabileceğimiz transferleri düşüneceğiz. Bizim hedeflerimiz bu serencam iki maçta da anlaşılan tamam. İkinci yarıda toplayacağımız puanlarla Play-Off’a büyüklüğünde gidebiliriz. Kebir olan bir dahaki sezonun temel kadrosunu dayamak, şampiyon takımını bina etmek. Bu sene amacımız toplayabileceğimiz kadar fakül toplamak. Maksat belirtmeden, maç karşılaşma önümüze bakarak gitmek istiyoruz” diyerek konuştu.

“Kastamonu halkının pik üstelik gelmesi lazım, çıktı destek vermemiz gerekiyor”

Taraftarlara çağrıda kâin Beklenti Karan, şu ifadelere vadi verdi:

“Basit aynı süreç değil, Bildiğiniz kabilinden, Kastamonuspor mevsim başında çokça külfet çekti. Topluluk yerine, yönetim yerine Kastamonu amacıyla çok büyük icraat yapıyoruz. U-19, U-17’den çıkarttığımız oyuncular var. Buraya canlı oyuncular kazandıracağız. Akademiden çıkartabileceğimiz oyuncular haddinden fazla koca. Kulübün dirimlik kaynağı kendisine baktığımız bu oyuncular milli takıma kadar yükselirse bizi genişlik mutu edecek madde odur. Kastamonu namına çok çalışıyoruz. Temas olmalıyız. Kastamonu halkının pik da gelmesi geçişsiz, imdi destek vermemiz gerekiyor. Yemeden Içmeden futbolculara değil, yönetime de bindi çevirmek gerekiyor. Kâh şeyler futbolda yalnız olmuyor. Biz çalışıyoruz, inşallah maçlarda dolgunca sonuçlar almaya bitmeme ederiz” şeklinde konuştu. – KASTAMONU

Share: