“Uluslararası Batman Sempozyumu” düzenlenecek

Batman Üniversitesince, “Uluslararası Batman Sempozyumu” gerçekleştirilecek.

Batman suret kampüsünde düzenlenecek sempozyum, 28-30 eylül ortada kestirmece 70 akademisyenin katılımıyla yapılacak.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Çıpa, AA muhabirine, sempozyuma ensiz içi ve ancak dışından tahminî 70 akademisyenin katılacağını söyledi.

Sempozyuma katılacak akademisyenlerin alanında eksper, Batman üstüne icraat yapan şahıslar olduğunu belirten Çipo, “Batman’ı bu anlamda hemen ulusal değil uluslararası alanda, yemeden içmeden akademide değil dijital platformların tekmil aşamalarında tanıtmaya, Batmanlıları anlatmaya müteveccih kocaman aynı himmet gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Sempozyum sonucunda elde edilecek veriler ile Batman’a ati gezici sayısında ve Batman Üniversitesini tercih edecek öğrenci sayısında artım olacağına inandıklarını aktaran Çıpa, bilgi şöleni ile Batman’ı seçkin yönüyle tanıtmayı hedeflediklerini kaydetti.

Çipo, “Batman’ı, gastronomisi, düşünüm insanları, coğrafyası, çapraz zenginlikleri, lokal ürünleri kabil çok degaje bire bir perspektifte, çok değişik alanlarda masaya yatıracak ve kadim toprakların gündeş şehri Batman’ı arsıulusal platformlarda tanıtacağız.” diyerek konuştu.

Share: