Tüvana atletler, Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyor

Afyonkarahisar’da atletizm sahasında çalışmalarını sürdüren taze atletler, milli takıma seçilebilmek üzere şampiyonada çalma dökecek.

İl Karmaları Şiddetli Koşuları Ligi Finali ve Erişim Sigorta Köprübaşı Kervan Yolu Acı Koşusu Türkiye Şampiyonası’nda Afyonkarahisar’ı 2 sporcu dubara edecek. 11 Eylül tarihinde yapılacak olan şampiyona üzere Kocatepe Spor Kompleksi atletizm sahasında çalışmalarını sürdüren gailesiz atletler, milli takıma seçilebilmek üzere mücedele verecek. Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde gerçekleşecek olan şampiyonada çalıştırıcı Süleyman Büyükbezgin’in sporcuları, Ferman Salih Karakuzu ve Burak Uzun katılacak. Afyonkarahisar Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde şampiyonaya hazırlanan zihayat sporcular, 6 bin 100 metre koşu yarışında uğraş edecek.

“Buradaki hedefimiz öncelikle Milli Takıma girebilmek”

Türkiye şampiyonasına yönelik yerine açıklamalarda mevcut antrenör Süleyman Büyükbezgin, “11 Ilkgüz 2022 tarihinde Trabzon ilinde yapılacak olan Türkiye Üzücü Koşusu Şampiyonası, dünya şampiyonası milli takım seçmesi niteliğini da haiz bu yarışmalara ilimizden Atletizm Deneyimsizlik ve Spor Kulübü sporcularından Buyruk Salih Karakuzu ve Burak Uzun bizleri hile edecekler. Buradaki hedefimiz öncelikle milli takıma girebilmek” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: