Türkiye’nin bildirme etraflı sokaklarından Bağlar asfaltlandı

Türkiye’nin sunu ince sokaklarından Bağlar asfaltlandı

BALIKESİR – Karesi Belediyesi, bin 800 metre ve sayı farkı 7 buçuk metre en ile Türkiye’nin bildirme mufassal sokağı Bağlar Sokağı’nda asfaltlama çalışmalarını tamamladı. 13 bin 500 metrekare alanın asfaltlandığı sokaktaki çalışmaları inceleyici Karesi Belediye Reisi Dinçer Orkan, “Karesi’birlikte hemşehrilerimizin henüz çağcıl ve konforlu gezi gerçekleştirmesini önemsiyoruz” dedi.

Türkiye’nin arz teferruatlı sokaklarından biri olan Balıkesir’in Karesi ilçesindeki Bağlar Sokağı’nın asfalt çalışmaları tamamlandı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi teşrikimesai içerisinde gerçekleştirilen himmet ile 1800 metre ve ortalama 7,5 metre genişlikteki sokağa 13 bin 500 metrekare alana asfalt döküldü. Tamamlanan çalışmaları inceleyici ve çıkmaz esnafıyla benzeri araya gelen Karesi Belediye Reisi Dinçer Orkan’a Balıkesir Büyükşehir Belediye Reisi Yücel Yılmayan, AK Tümen Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoglu ve MHP Karesi İlçe Başkanı Kürşat Burak Boduroğlu zevcelik etti.

“Karesi ve Balıkesirimize bakım ediyoruz”

Bağlar Sokağı esnafı ve vatandaşlarının asfaltlama çalışmaları sırasında beş altı dönüş pürüz yaşadığını amma sonucun güzel olduğunu belirten Başbuğ Orkan, “Bağlar Sokağında çeşitli enfrastrüktür problemlerimiz vardı. Bura gelişime yalınlık bire bir havza. Yıpranmamış inşaatlar yapılıyor. Bu nedenle enfrastrüktür çalışmaları için kazılar olmuştu. Asfalt birçok yerden yamalıydı. BASKİ’nin baran suyu için yaptığı mazgallar ise bu çalışmalardan etraf aşağıda kalmıştı. Araçla geçilince arabalar zarar görüyordu. Şimdi onları saha hale getirdik. BASKİ Umumi Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmede de mazgalların çok gürültü yaptığı şeklindeki şikayetleri aktardık. Bununla ilişkin birlikte mazgalların patırtılı yapılmasını da önleyeceğiz. Türkiye’nin bildirme mufassal sokaklarından biri olan Bağlar Sokağını eskimemiş yüzüyle hizmete açtık. Karesi’mize ve Balıkesir’imize bakım ediyoruz. Karesi’üstelik hemşehrilerimizin henüz çağdaş ve konforlu gezi gerçekleştirmesini önemsiyoruz. Burada sunma iri destekçimiz Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Yücel Yılmayan’a birlikte haddinden fazla teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemiz ekipleri da bizlere çok destek oldu. Herkese esaslı uğurlu olsun” dedi.

Share: